Domov Odpovede na otázky Ako si vyrobiť tašku na chladničku vlastnými rukami

Ako si vyrobiť tašku na chladničku vlastnými rukami

Chladiaca taška je autonómne zariadenie, ktoré vám môže pomôcť, keď si potrebujete odložiť jedlo na výlet do prírody, previesť nákupy z obchodu alebo lieky, ktoré si vyžadujú špeciálne zadržovacie podmienky. Čo však v prípade, že nákup tepelnej nádoby alebo autochladničky nie je cenovo dostupný? Tento článok vám ukáže, ako rýchlo a lacno vyrobiť vlastnú chladiacu tašku.

Aké materiály potrebujeme?

Aby sme mohli vyrobiť prenosnú chladiacu tašku, poďme stručne pochopiť, ako to funguje a čo môžeme potrebovať pri výrobe „ručne vyrobenej“ tepelnej nádoby.

Nie je úplne správne nazývať takto prenosné tašky do chladničky, pretože nevytvárajú chlad. Takéto vrecká sú v skutočnosti iba termosky, ktoré určitý čas udržujú nízke teploty vďaka pomalej výmene tepla s prostredím.

Na základe toho určíme, čo potrebujeme:

 • samotná taška - môže byť šitá alebo prispôsobená hotová, hlavná vec je, že má hustý a spoľahlivý zips;
 • tepelná vrstva - na to v obchode je potrebné vyzdvihnúť fóliový izolačný materiál - fóliová izolácia;
 • upevňovacie materiály - metalizovaná páska alebo zošívačka na nábytok.

Ako pomocný zdroj chladu môžete tiež použiť špeciálne batérie - utesnené nádoby so soľným roztokom. Chladné akumulátory sú predzmrazené a potom pomaly rozmrazené v termálnom vaku, čím sa vo vnútri určitý čas udržujú nízke teploty. Akumulátory za studena si môžete kúpiť v obchode alebo vyrobiť vlastnými rukami, o tom vám tiež povieme.

Pozri tiež - Chladnička bez mrazu alebo odkvapkávania - čo je lepšie?

Výroba príručnej chladiacej tašky

Verte mi, že aj keď sa absolútne nekamarátite so šijacím strojom alebo s ihlou a niťou, nebude pre vás ťažké ušiť termo tašku. Tento proces vám zaberie veľmi málo času. Výsledok - hotová taška - však bude verne slúžiť dlho a spoľahlivo uchová potraviny, nápoje alebo lieky pred ničivými účinkami tepla a tepla.

Najprv teda musíte urobiť vzor - vzor pre vnútro tašky. Spravidla sa za základ berú športové alebo cestovné obdĺžnikové tašky s chlopňou a zipsom po obvode. Táto varianta tašky bude najpraktickejšia.

Vzor bude vyzerať ako veľký kríž, rozdelený na sektory - podľa veľkosti dna a bokov pôvodnej tašky. Nezabudnite priložiť viečko tašky. Ďalej sa musí táto schéma previesť na Foiloisolone. Pamätajte, že vzor vyrobený z fóliovej izolácie by mal byť o niečo menší ako pôvodný vzor - aby sa model nádoby z termálneho materiálu voľne vošiel do vašej tašky.

Zostavte vzor z tepelného materiálu a opatrne prilepte kĺby fóliovou páskou. Ak si k svojej fóliovej izolačnej nádobe môžete prišiť zips, bude takáto chladiaca taška mnohonásobne efektívnejšia.Tesne uzatvárateľná priehradka je zárukou pomalého ohrievania potravín vo vnútri.

Keď je fóliová nádoba pripravená, vložte ju do pôvodného vrecka a pripevnite ich spolu pomocou obojstrannej pásky alebo zošívačky. To je všetko - chladiaca taška je pripravená!

Pozri tiež - Nuance výberu a inštalácie vstavanej chladničky

Domáca autochladnička

Ak kompaktná taška na chladničku nestačí, môžete si kedykoľvek vyrobiť priestrannú termo nádobu na prepravu v kufri auta. Takáto domáca truhlica vám bude môcť pomôcť počas výletu do prírody s veľkou spoločnosťou alebo počas dovolenky s „divochmi“. Poďme na to, ako vyrobiť chladničku pre auto z peny.

Najskôr si vyberte preglejkovú krabicu správnej veľkosti. Ak je to možné, takáto krabica sa dá ľahko zostaviť sami. Je dobré, ak je veko zásuvky pripevnené pomocou pántov, ale ak ho nemáte, nebojte sa, poslúži akýkoľvek pevne priliehajúci veko.

Celkovo môžete použiť kartónovú škatuľu, ale autochladnička vyrobená z takéhoto materiálu sa neukáže ako veľmi odolná.

Ak ste teda našli tú pravú krabicu, ďalším krokom je výroba penovej izolačnej výplne. Všetky vnútorné povrchy krabice je potrebné zalepiť alebo odklepnúť penou. Čím hrubšie, tým spoľahlivejšie. Namiesto drobnej peny môžete použiť Penoplex. Na zošívanie použite obojstrannú pásku, lepidlo bez obsahu acetónu alebo zošívačku na nábytok. Vnútorná strana veka by tiež nemala byť ignorovaná.

Potom je potrebné opatrne zakryť vnútro krabice fóliovou izoláciou a pripevniť izolačný materiál a tiež opatrne prilepiť všetky spoje vo vnútri budúcej automatickej chladničky páskou.

V zásade je chladnička pripravená. Pred použitím nezabudnite iba pripevniť otváraciu rukoväť na veko a tepelnú nádobu dobre ochladiť. Čím kvalitnejšia bude montáž, tým viac bude vaša autochladnička hermeticky uzavretá, tým dlhšie bude schopná udržiavať v sebe nízku teplotu. Takéto zariadenie sa ukáže byť dosť ťažké, a preto je najlepšie ho nosiť v kufri auta.

Domáce studené akumulátory

Už sme spomenuli, že studené akumulátory sú skvelými pomocníkmi, ak potrebujete na uskladnenie potravín použiť samostatný tepelný zásobník. Ak nie ste pripravení ísť do obchodu, urobte si doma studený akumulátor vlastnými rukami.

Batéria v obchode používa špeciálny soľný roztok, ktorý sa rozmrazuje oveľa pomalšie ako bežná voda. Vyrobiť si ho vlastnými rukami nie je ťažké, stačí rozpustiť obyčajnú kuchynskú soľ v potrebnom množstve vody a takýto roztok naliať do vhodných plastových fliaš alebo vákuových vreciek so zapínaním na Zip Lock. Naplnené vrecká alebo fľaše by mali byť zmrazené, aby sa udržala chladná teplota vo vnútri nádoby.

Existujú aj héliové studené akumulátory. Sú oveľa nákladnejšie ako ich tekuté náprotivky, ale rozmrazujú sa oveľa pomalšie. Ak chcete vyrobiť taký studený akumulátor, potom si kúpte v lekárni niekoľko veľkých detských plienok. Do plienok jemne a pomaly nalejte obyčajnú vodu z vodovodu, asi pohár. Počkajte trochu - nechajte granule absorbovať vlhkosť. Potom roztrhnite vnútro plienky a nalejte vlhké granule do vzduchotesného vrecka.

Akumulátory na chladenie by mali byť vopred zmrazené. A keď dávate jedlo do vrecka s chladničkou - nezabudnite posúvať vrstvy jedla so studenými akumulátormi.

Užitočné tipy

Ak je teda všetko jasné, môžete začať vyrábať chladnejšie tašky. Na záver sa však chceme podeliť o niekoľko užitočných rád, ktoré vám uľahčia proces výroby termo vaku a zvýšia efektívnosť používania takéhoto zariadenia.

 • Hrúbka tepelnej vrstvy - čím viac, tým lepšie. Keď prídete do železiarstva, kúpte si fóliovú izoláciu od 0,5 do 0,8 cm a penu - od 2–3 cm.
 • Môžete si kúpiť folgoizolon vo veľkom železiarstve a cena za to vám absolútne nepríde do vrecka. Spotreba materiálu - od 1 - 1,5 m.
 • Pre prenosnú chladničku je lepšie zvoliť tašku z hustých, vodoodpudivých materiálov, ktoré sú vysoko odolné a zároveň sa dajú ľahko umyť od nečistôt.
 • Uistite sa, že rukoväte a vrecká sú pevne prišité a uzávery pevne zatvárajú termo tašku. V dobrých výrobných modeloch je vonkajší zips zakrytý špeciálnou chlopňou na suchý zips - kvôli zníženiu prestupu tepla.
 • Pre pohodlie používania autochladničky je možné na preglejkovú škatuľu prišiť poťah s úchytkami. Nezabudnite medzi preglejku a kryt vložiť kúsky vypchávkového polyesteru, nastrihanú prikrývku alebo inú izoláciu - ochránite tak obsah tepelnej nádoby pred rýchlym zahriatím.
 • Je lepšie prepravovať akýkoľvek tepelný zásobník vo veľkej taške s inými vecami alebo v kufri auta. Prenosnú chladničku nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a snažte sa ju otvárať čo najmenej.
 • Ak rozmrazíte mrazené akumulátory, ktoré ste si sami vyrobili, môže dôjsť ku kondenzácii - rátajte s tým a dávajte pozor, aby jedlo nepokazilo vlhkosť. Napríklad všetko zabaľte do samostatných novinových listov.
 • Pri vkladaní jedla do voľne stojacej chladničky nezabudnite, že vo vnútri tepelnej nádoby by malo byť čo najmenej medzier a prázdnych miest. Nezabudnite prenášať jedlo so studenými akumulátormi alebo bežnými vreckami na ľad.

Pri správnej výrobe, starostlivosti a dodržaní našich jednoduchých odporúčaní vás vaša termo taška alebo autochladnička príjemne prekvapí svojou účinnosťou, spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Zároveň je príjemné vedieť, že ste si mohli uložiť poriadnu sumu, pretože v obchode bude takýto nákup stáť nemalú sumu. Môžete si vyrobiť niekoľko termálnych nádob rôznych veľkostí - malé krabičky na jednotlivé občerstvenie v škole, v kancelárii alebo na tréningu, cestovné tašky za 4-5 litrov na nákup alebo skromné ​​pikniky, priestranné batohy od 10 litrov pre veľké spoločnosti a pôsobivé blanky atď. ... Teraz, keď viete, ako si vyrobiť chladiacu tašku vlastnými rukami, nebude to pre vás ťažké!

Pozri tiež:

29112 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy