Domov Odpovede na otázky Aký je optimálny výkon pre indukčnú varnú dosku?

Aký je optimálny výkon pre indukčnú varnú dosku?

Ahoj! Po rokoch používania môj elektrický sporák kazí vzhľad zrekonštruovanej kuchyne. Chcem sa zmenit. Existuje veľa dobrých recenzií o zabudovaných indukčných paneloch: krásne, ekonomické. Aký výkon je taký sporák optimálny, o koľko spotrebuje menej elektriny? Čo treba hľadať pri kúpe?
Otázka je zodpovedaná:

Igor MarkovIgor Markov

Ideálna voľba! Môžete teda zavolať indukčný varič. Tento typ varnej dosky je úplne bezpečný: ak zostane studený, ohreje iba riad na platni. Ak na sporáku nie sú hrnce alebo panvice, jednoducho sa nezapne. Na takomto paneli sa nemôžete popáliť: kúrenie sa automaticky zastaví po vybratí panvice. Samotná varná platňa sa ochladí len za 10 - 15 sekúnd.

Na keramickom povrchu sa nič nepripáli. Na udržanie čistoty ho stačí otrieť mäkkou handričkou so špeciálnym prostriedkom.

Pozri tiež - 10 najlepších sklenených keramických varných dosiek

Spotrebu elektriny je možné vypočítať

Porovnajme spotrebu varnej vody na horákoch rovnakého výkonu pre konvenčné a indukčné elektrické sporáky: varné kanvice 2,5 litra, výkon 2 kW, doba varu 30 minút. a 6 minút, 1 kW a 0,2 kW, v uvedenom poradí. Úspory - 0,8 kW. „Skóre“ 5: 1 v prospech indukcie.

Moderné sporáky tohto typu majú výkon 3,5 - 10 kW. Pre byt, najmä v starých domoch, je najmenší optimálny - nepotrebuje nijaké špeciálne zapojenie ani povolenie od organizácie napájajúcej napájanie. Majitelia domov môžu inštalovať výkonnejšie spotrebiče.

Počet horákov je možné určiť na základe potrieb rodiny a veľkosti kuchyne. Je pohodlnejšie mať 4 horáky, môžete 2. Drahé modely sa od tých rozpočtových líšia aj súborom funkcií, počtom a spôsobom regulácie kúrenia: otočným spínačom, dotykovým ovládaním alebo diaľkovým ovládaním.

Sporák Hansa BHI64383030 so 4 horákmi, ktorý je celkom cenovo dostupný za cenu (od 13 000 rubľov), má 9 stupňov nastavenia kúrenia, dotykové ovládanie, ochranu proti prehriatiu, dochádza k 1,5-násobnému zvýšeniu výkonu horákov (Booster) a ďalších funkcií. Zapája sa do domácej zásuvky. Použiteľnosť v skutočnosti určuje funkčnosť, nie výkon. Čím je však funkčnosť zložitejšia, tým vyššia je cena. Je pravda, že existuje aj väčší priestor pre kreativitu.

Čo si bude vyžadovať pozornosť pri výbere

Doma: prítomnosť magnetizovateľného riadu s plochým dnom. Nerovnosti zvyšujú spotrebu energie a môžu viesť k cvrlikaniu varnej dosky v dôsledku nerovnomerného zahriatia. Vhodné sú smaltované, liatinové, oceľové nádoby, ktorých dno drží permanentný magnet (je to dno, ktoré sa ohrieva, steny ohrieva vriaca kvapalina). Ak nie sú, môžete si kúpiť oceľové disky, ktoré prenášajú teplo z horákov, ako dočasnú náhradu za špeciálny riad. Opatrne zmerajte zamýšľané miesto inštalácie.

V obchode: vyberte typ varnej dosky: závislý alebo nezávislý. Prvé fungujú iba s rúrou a nemožno ich inštalovať samostatne, pretože ovládacie gombíky sú umiestnené na prednom paneli rúry. Druhé sú nainštalované kdekoľvek. Prítomnosť lemovania keramickej platne - okrajov povrchu - je najzraniteľnejším bodom: pri náraze sa môžu tvoriť triesky.

Dôležité! Používanie hliníkového alebo medeného riadu môže spôsobiť trvalé škvrny na keramickom povrchu. A predsa je keramika zničená cukrom. Rozliaty cukor alebo sirup je potrebné ihneď odstrániť.

Pozri tiež - Je indukčný varič škodlivý pre ľudské zdravie?

Nové odpovede na otázky čitateľov:

Všetky odpovede
18968 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy