Domov Odpovede na otázky Ktorý bubon je lepší z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu?

Ktorý bubon je lepší z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu?

Ktorý bubon je lepší: nehrdzavejúca oceľ alebo plast?Ahoj! Chcel by som si kúpiť práčku, ale mám problém - nemôžem rozhodnúť o výbere bubna. Počul som, že oceľový bubon je odolnejší ako plastový. Navyše, počas prepravy sa môžu na plastových výrobkoch vyskytnúť praskliny. Zároveň sú kovové bubnové práčky oveľa nákladnejšie. Musím si ich vybrať a preplatiť? Aký je tiež rozdiel medzi voštinovým bubnom a bežným bubnom?
Otázka je zodpovedaná:

Igor MarkovIgor Markov

Najskôr navrhujem pochopiť základné pojmy. Buben je nádoba, v ktorej sa perie bielizeň. Je to vidieť, ak otvoríte dvere alebo veko v práčke. Pretože je vo všetkých prípadoch vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, nie sú tu žiadne možnosti. Existuje však aj nádrž - kontajner, v ktorom je umiestnený bubon. Práve do nej smeruje voda so saponátmi, ktorá potom prechádza cez špeciálne otvory do priehradky s bielizňou. Samotná nádrž je vyrobená z plastu a nehrdzavejúcej ocele.

Čo by sa malo uprednostniť?

V poslednej dobe výrobcovia ponúkajú práčky so smaltovanými vanami, ktoré sú v nich nainštalované. Zároveň sa ukázalo, že ich životnosť je dosť krátka: stačilo, aby sa na povrchu smaltu objavila malá prasklina, aby sa na tomto mieste objavila hrdza na kove. Z tohto dôvodu mnoho výrobcov práčok urobilo ťažké rozhodnutie - odmietlo inštalovať také nádrže. Vďaka tomu začali do domácich spotrebičov inštalovať plastové alebo oceľové nádrže.

Ak chcete zistiť, ktorý z nich by sa mal uprednostniť, porovnajme klady a zápory v zlúčenej tabuľke:

Nerezové diely Plastové diely
klady Mínusy klady Mínusy
Najdlhšia životnosť (vysokokvalitná oceľ vydrží až 100 rokov) V práčke s kovovou nádržou sa voda ochladzuje rýchlejšie Prijateľnejšie náklady Vydrží menej času a bude vyžadovať skoršiu výmenu dielu
Odolnosť voči chemikáliám používaným pri umývaní (kovová nádrž nezlyhá ani zo saponátov, ani z používania odvápňovacích prostriedkov) Mali by ste zvoliť práčku z vysoko kvalitnej ocele, pretože lacná oceľ rýchlejšie stráca svoj výkon Plast poskytuje lepšie zadržiavanie tepla, t.j. počas prania bude spotreba elektrickej energie menšia
Vysoká cena Dobrý plast vydrží asi 20 - 25 rokov (t. J. Jeho životnosť je podobná životnosti samotnej práčky)
Vysoká úroveň hluku a vibrácií Nízka hlučnosť a vibrácie

Nebude teda fungovať jednoznačné tvrdenie, čo by sa malo uprednostniť. V prospech každého materiálu môžete uviesť svoje dôvody. Výrobky z nehrdzavejúcej ocele a plastové diely však majú svoje vlastné nevýhody. Preto niekedy výrobcovia práčok (napríklad ARDO) zvolia kompromisné riešenie a zadnú časť nádrže vyrobia z nehrdzavejúcej ocele a boky sú vyrobené z plastu.Ukázalo sa teda, že znižujú nevýhody oboch materiálov a získavajú výhody použitia každého z nich. Z toho sa tiež znižujú náklady na výrobu práčok.

Pozor! Za „plast“ by sa v našom prípade mali považovať všetky variácie kompozitných materiálov použitých pri výrobe nádrží. Je to spôsobené tým, že mnoho výrobcov vytvára nové verzie materiálov na výrobu nádrží, ktoré dostávajú obchodnú značku (napríklad fibran, polynox, carbotech atď.). Existuje medzi nimi niekoľko zásadných rozdielov, ale zároveň sa všetci výrobcovia snažia ponúknuť niečo originálne.

V prípade, že sa vaša práčka nebude často prepravovať z jedného miesta na druhé, môžete sa rozhodnúť pre práčku s plastovou nádržou. Okrem materiálu vám však odporúčame vziať do úvahy predovšetkým všetky ďalšie dôležité vlastnosti. Napríklad objem spotrebovanej vody a elektriny.

Funkcia voštinových bubnov

Aby sme odpovedali na vašu druhú otázku - aký je rozdiel medzi voštinovým bubnom a bežným bubnom - objasníme jeden dôležitý bod. Voštinový bubon je patentovaným vývojom spoločnosti Miele. V tejto súvislosti nimi nie sú vybavené iné značky práčok. Výrobca tvrdí, že navrhnutý bubon je šetrnejší k bielizni, pomáha znižovať náklady na energiu a má dlhšiu životnosť.

V práčke obsahuje vnútorná časť nádoby na bielizeň šesťhranné otvory, ktoré pripomínajú voštinu. Vďaka ich konkávnej štruktúre sa počas prania vytvára medzi bielizňou a bubnom malý vodný film, ktorý chráni oblečenie počas prania. V interiéri navyše nie sú žiadne zvárané komponenty (najzraniteľnejšie miesta). V súlade s tým sa životnosť výrazne predĺži.

Vysoko kvalitné diely z nehrdzavejúcej ocele sú samozrejme spoľahlivejším riešením v porovnaní s plastovými náprotivkami všetkých typov. Môžete však oceniť storočie bezproblémovej prevádzky nádrže? Veríme, že to je prípad, keď môžete hovoriť o „nadmernej kvalite“. Pri výbere práčky sa musíte riadiť predovšetkým jej technickými vlastnosťami, až kým sa nezastavíte pri modeli, ktorý vám úplne vyhovuje. A až potom sa pozrite na materiály, z ktorých sa skladá jej tank.

Nové odpovede na otázky čitateľov:

Všetky odpovede
26565 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy