Domov Odpovede na otázky Chladnička bez mrazu alebo odkvapkávania - čo je lepšie?

Chladnička bez mrazu alebo odkvapkávania - čo je lepšie?

Keď je čas na výmenu chladničky, hlavným problémom nie je výber výrobcu, ale systém - Žiadny mráz (bez námrazy) alebo kvapkanie? Pokiaľ sa jedná o radu, nie je možné získať jednoznačnú odpoveď na túto otázku. Niektorí v zásade používajú chladničku s klasickým odkvapkávacím systémom kvôli tomu, že jedlo údajne nevyschne. Iné sú výhradne proti mrazu kvôli nedostatku vlhkosti na zadnej stene. V každom prípade k voľbe treba pristupovať múdro, berúc do úvahy všetky výhody a nevýhody.
Otázka je zodpovedaná:

Igor MarkovIgor Markov

Kvapkajúce chladničky neprestávajú bojovať Know-Forst pre svoje miesto na trhu. Nové technologické riešenia nakláňajú misky váh jedným alebo druhým smerom. Je veľmi ťažké pomenovať model chladničky, ktorý vám bude určite vyhovovať. Dáme vám však niekoľko rád, ktoré vám pomôžu pri výbere chladničky, ktorá plne vyhovuje vašim potrebám. Najprv zvážime základné rozdiely medzi týmito systémami.

Zvážte zásadný rozdiel medzi systémom bez námrazy a odkvapom

„No frost“ sa prekladá z angličtiny ako absencia mrazu. Ak sú chladničky tohto systému správne používané, nikdy nebudú pokryté ľadovou kôrkou. Ventilačný systém umiestnený vo vnútri kufra zaisťuje nepretržitú cirkuláciu vzduchu zabraňujúcu kondenzácii, ktorá je príčinou ľadu.

Systém bol vynájdený pre ľudí žijúcich v tropickom a subtropickom podnebí, ktoré sa vyznačuje vysokou vlhkosťou. Odkvapkávacie systémy v takomto podnebí musíte neustále rozmrazovať a nemráz tento problém vyriešil nedostatkom vlhkosti v ich komorách. Nedostatok vlhkosti v našich klimatických podmienkach vedie k vysušeniu výrobkov v chladiacich jednotkách s takýmto systémom. Problém je ale vyriešený použitím špeciálnych plastových nádob a plastových tašiek na potraviny.

Odkvapkávacie systémy majú zásadne odlišné zariadenie. Odparovací systém na zadnej strane chladničky podporuje kondenzáciu. Systém predpokladá, že výsledná vlhkosť prúdi do nádoby na to určenej, z ktorej sa potom odparuje. Systém prináša malú nepríjemnosť v prípadoch, keď je odtok upchatý. Voda sa začína hromadiť na dne, priamo pod zásuvkami na zeleninu. Aj keď pri správnej starostlivosti o techniku ​​problém nevzniká.

Pozri tiež - Môžem dať mikrovlnku na chladničku?

Aké sú výhody a nevýhody rôznych systémov.

Pre uľahčenie procesu porovnania týchto dvoch systémov sme pre vás zostavili vizuálnu tabuľku s hlavnými výhodami a nevýhodami každého z nich.

Odkvapkávacie chladničky Chladničky „NO FROST“
Výhody nevýhody Výhody nevýhody
Oveľa väčší sortiment zostavy. Je potrebné rozmrazovanie, najmenej dvakrát ročne. Nevyžaduje sa žiadna zvláštna starostlivosť (z hygienických dôvodov sa odporúča vnútorné povrchy otrieť raz ročne) Objem chladničky je menší, a to z dôvodu potreby inštalácie ventilátorového systému vo vnútri skrinky.
Dostupnejšie ceny Teplotný rozsah sa líši o niekoľko stupňov medzi horným a dolným oddielom Konštantná teplota všetkých oddelení chladničky Niektoré modely sú veľmi hlučné (venujte pozornosť vlastnostiam)
Schopný ušetriť až 30% energie Odkvapkávací systém nefunguje v mraziacom priestore. Rýchle zmrazenie potravín. Energeticky náročnejšie ako odkvapkávacie chladničky.
Tichá prevádzka (aby ste pochopili, koľko je možné iba počas prevádzky) Kondenzácia na povrchu zadnej steny. Systém proti zamrznutiu funguje rovnako aj v mraziacom priestore. Vysoké náklady na chladničky s know-how
Nedostatok ventilátora poskytuje fotoaparátu väčší priestor. Teplota v bunkách sa obnovuje na dlhú dobu. Rýchle zotavenie teplotného režimu po zatvorení dverí chladničky.
Žiadna kondenzácia na povrchu zadnej steny.

Vzhľadom na nevýhody jednotlivých systémov si nepredstavujte najhorší prípad. Hlasitosť pracovného nemrazu je veľmi relatívna, existujú odkvapkávacie chladničky, ktoré vytvárajú oveľa väčší hluk. Všeobecne je už známych vynálezov o mraze.

Legendy o chladničkách „No frost“

Najčastejšie mylné predstavy spotrebiteľov o chladničkách bez mrazu.

  1. Sušenie všetkých výrobkov pod vplyvom suchého vzduchu v chladiacom priestore. Problém je eliminovaný použitím potravinovej fólie a nádob. Niektoré výrobky sa skladujú dlhšie v suchom prostredí. Tí istí používatelia odkvapkávacích chladničiek jedlo zatvárajú, aby zabránili nepríjemnému zápachu vo vnútri komory.
  2. Chladničky so systémom „No Frost“ nepotrebujú odmrazovanie. Chladnička vyžaduje údržbu a najmenej raz ročne ju treba umyť, aby sa zabránilo šíreniu škodlivých mikroorganizmov. Umývanie chladničky spočíva v odpojení od napájacieho zdroja a následnom nevyhnutnom odmrazení.
  3. Nemrznúce komory chladničiek sú oveľa menšie. Vetranie samozrejme zaberá určitý priestor, ale výrobcovia ponúkajú veľký výber modelov, vďaka ktorým je možné zakúpiť chladničku požadovaného objemu.

Najnovšie odporúčania pre výber chladničky.

  1. Pri výbere chladničky nahliadnite do dokumentácie a zvlášť vyhodnoťte všetky jej parametre.
  2. Počas prevádzky neumývajte kvapkajúce chladničky, najmä zadnú stenu.
  3. Každá chladnička vyžaduje starostlivosť a hygienické opatrenia.
  4. Pri kúpe chladničky sa starajte o plastové nádoby, budú rovnako užitočné pre každý systém.

Naše odporúčania vám pomôžu pochopiť rozdiel medzi chladničkami a rozhodnúť sa, ktorý model je pre vás vhodný.

Nové odpovede na otázky čitateľov:

Všetky odpovede
19991 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy