Domov Odpovede na otázky Môžem dať mikrovlnku na chladničku?

Môžem dať mikrovlnku na chladničku?

Problém je v tom: malá kuchyňa a veľa domácich spotrebičov. Z dôvodu nedostatku voľného miesta by som chcel nainštalovať mikrovlnnú rúru na chladničku alebo práčku. Možeš to urobiť? A nepoškodí to prístroje? Tiež by vás zaujímalo: kde môžete a kam nemôžete umiestniť televízor. Počuli sme názor, že televízor sa neodporúča inštalovať na vibrujúci povrch. Je to tak?

 

 

Otázka je zodpovedaná:

Valery MartynovValery Martynov

Pozri tiež - Ako dlho trvá zapnutie chladničky po preprave?

Problém optimálneho usporiadania domácich spotrebičov v kuchyni je známy mnohým. Väčšina pokynov má tendenciu poskytovať odporúčania, ktoré nie sú vždy použiteľné. Povedzme: „domáce spotrebiče by mali byť umiestnené vo vzdialenosti najmenej jeden a pol metra od seba“ alebo „nie je prípustné nútiť chladnička alebo práčka».

Výrobcov nebudeme kritizovať, určite sa snažia chrániť pred možnými problémami, ale na problémy sa pozrieme rozumne. Vo väčšine prípadov v kuchyni tak veľmi chýba voľný priestor, takže musíte kombinovať domáce spotrebiče rôznymi spôsobmi.

Nainštalujte mikrovlnnú rúru na chladničke alebo práčke. Musia byť ale splnené tieto podmienky:

  • uistite sa, že je základňa dostatočne silná, aby uniesla váhu jednotky, a stabilná, aby sa zabránilo silným vibráciám;
  • skontrolujte, či je medzi mikrovlnnou rúrou a základňou malá medzera (napríklad pod nohy môžete vložiť kúsky tmelu alebo dreva);
  • zabezpečiť potrebné vetranie zariadení (k najbližšej stene musí byť najmenej 15 cm);
  • hlavnou vecou je pohodlie používania oboch zariadení; nastavte mikrovlnnú rúru na optimálnu výšku.

Dôležité objasnenie: tieto pravidlá neplatia, ak plánujete používať mikrovlnnú rúru ako a rúra... Dlhodobé zahrievanie povrchu je technologicky škodlivé.

Ak hovoríme o inštalácii televízora na chladničku sa skutočne neodporúča inštalovať tento prístroj na vibrujúci povrch. Aj malé vibrácie negatívne ovplyvňujú výkon moderných zariadení, nehovoriac o starých modeloch, ktoré môžu ľahko zlyhať. Najlepšie by bolo umiestniť televízor na samostatnú poličku alebo bezpečne stáť na stene.

Pozri tiež - Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru doma za 5 minút?

Nové odpovede na otázky čitateľov:

Všetky odpovede
14551 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy