Domov Ako si vybrať Veľké domáce spotrebiče TOP 10 najlepších chladničiek od 400 litrov podľa hodnotení zákazníkov

TOP 10 najlepších chladničiek od 400 litrov podľa hodnotení zákazníkov

Všetky veľké chladničky budú mať systém No Frost, spotreba energie nie je nižšia ako trieda A a vo väčšine modelov - A +, iný počet komôr (2-3), čo znamená ergonómiu a kapacitu mraziacich a chladiacich komôr. Dôležitá funkcia udržiavania chladu v prípade výpadku elektriny, svieža zóna pre jedlo. Ich spoločným znakom je vysoká kvalita zostavenia, krásny dizajn a vlastné „inteligentné“ systémy na reguláciu chladenia, ktoré zachovávajú sviežosť produktov, čo okamžite ovplyvňuje cenu. Z 400 litov som urobil hodnotenie najlepších veľkých chladničiek a v súhrne pre každý opísaný model som urobil porovnanie a navrhol som „náhradu“.

Weissgauff WCD 486 NFB

Weissgauff WCD 486 NFB

Nemecká spoločnosť sa pri výrobe domácich spotrebičov zameriava na detaily, moderný dizajn a materiály. Prísna kontrola kvality vo všetkých fázach výroby, dlhodobá záruka na modely ovplyvňuje dlhú životnosť značkových chladničiek. Cena - 55 990 rubľov. Najužší model s hodnotením je 79,5 cm, najkompaktnejší z hľadiska celkového objemu - 401 litrov. Telo je čierne, vyrobené z kombinovaného materiálu (plast / kov). Mraziaci priestor pre 133 litrov je umiestnený v spodnej časti. Jeden invertorový kompresor v dizajne Crossdoor z čierneho tvrdeného skla.

Celkový počet kamier je 3. Rovnako ako väčšina modelov s výnimkou Sharp SJ-F95STBE, trieda spotreby energie je A +. Minimálna spotreba energie v súlade s vedúcimi hodnotenia je 365 kW / rok, ale maximálna produktivita zmrazenia za deň je 16 kg. „Klasické“ rozmrazovanie komôr a mrazničiek pre veľkoobjemové chladničky - No Frost. Zvuková signalizácia pri prerušení napájania, teplota stúpne nad nastavenú, keď sú dvere dlho otvorené. Klimatická trieda ST. Hladina hluku, ako v prípade Bosh KAI90VI20 - 43 dB.

Voliteľné: superchladenie, supermrazenie, ukazovateľ teploty. Elektronické ovládanie, displej, zóna čerstvosti.

Klady:

 1. Úzky model - 79,5 cm.
 2. Výkonný na mrazenie - 16 kg / deň.
 3. Elektronické ovládanie, LCD displej.
 4. Kvalita zaručená výrobcom, oficiálne zastúpenie v Ruskej federácii, dostupnosť servisných miest.
 5. Nízka hlučnosť - 43 dB.
 6. Invertorový kompresor.

Minusy:

 1. Žiaden výrobník ľadu.
 2. Nevyvážte dvere.
 3. Neexistuje žiadna samostatná funkcia chladenia.

Vysoko kvalitné a odolné domáce spotrebiče s celkovým pracovným objemom pre rodinu 3-4 osôb vďaka invertorovému kompresoru. Analóg pre kompresor Samsung RS-552 NRUA1J a pre prítomnosť zóny sviežosti - Sharp SJ-F95 SBE.

Pozri tiež - Ktorú chladničku je lepšie zvoliť: hodnotenie a odborné recenzie

Ginzzu NFK-500

Ginzzu NFK-500

Taiwanská spoločnosť, ktorá dobyla trh s mobilnými gadgetmi, vyrába rovnako odolné chladničky. Kvalitný model je prezentovaný v troch farbách, ktoré sú príslušne označené - zlaté sklo, čierne sklo, biele sklo. Cena: najdrahšie "zlato" - 51 665 rubľov, čierna - 47 260 rubľov, biela - 45 705 rubľov.

Celkový objem je 432 litrov. Zamrzne o 4 kg menej ako den Weissgauff WCD 486 NFB (12/16). Chladí v prípade výpadku napájania až o 12 hodín - o 8 hodín viac ako u modelu Bosch KAI90VI20. Jediný hodnotený model s minimálnou teplotou v mrazničke až do –240. Štyri sklenené dvere. Výrobca zaručuje 5 rokov služby.

Klady:

 1. Dlhá životnosť, záruka výrobcu - 5 rokov, vysoko kvalitná montáž a komponenty.
 2. Oficiálne zastúpenie v Ruskej federácii, dostupnosť služieb.
 3. Výber farby karosérie.
 4. Mrazenie čerstvých potravín bez straty vitamínov a minerálov vďaka teplote v mrazničke od -240 ° C.
 5. Podľa recenzií premyslená ergonómia vnútorných políc a v mrazničke. Na jednu poličku je možné položiť 5-litrový kotol a panvicu. V mrazničke je 6 výsuvných políc.
 6. Tichá prevádzka, hlučnosť - až 45 dB.
 7. Sklenené dvere zvyšujú tepelnú izoláciu.

Minusy:

 1. Dvere môžu začať škrípať už za šesť mesiacov, je potrebné silikónové mazanie.
 2. Počas inštalácie potrebujete dôkladné rozloženie, bočné steny sa veľmi zahrejú.
 3. Magnety sa nelepia.
 4. Farba musí byť zvolená „naživo“: na fotografii je sýtejšia, najmä zlatá. V skutočnosti je to farba šampanského.

Spoľahlivá jednotka s deklarovanou životnosťou až 1825 dní, vysokou teplotou tuhnutia až -24 stupňov, čo je užitočné pri zbere a dlhodobom skladovaní mäsa. Analógové s mraziacou kapacitou 12 kg / deň HIBERG RFQ-490X NFB, pre sklenené dvere - Samsung RS-552NRUA1J.

Pozri tiež - 10 najlepších chladničiek do 150 cm podľa hodnotení zákazníkov

HIBERG RFQ-490DX NFB

HIBERG RFQ-490DX NFB

Ruská spoločnosť vyrába chladiace spotrebiče prispôsobené normám Ruskej federácie. Krásny, strohý dizajn 440-litrovej chladničky je vhodný pre dizajn kuchyne v high-tech alebo techno štýle. Priemerná cena je 69 990 rubľov.

Podporuje štyri klimatické triedy: T, ST, SN, N. Udržuje chladné, keď je napájanie prerušené na 9 hodín, čo je o 3 hodiny menej ako u modelu Ginzzu NFK-500 (12 hodín). Viacprúdový systém Multi Air Flow vháňa chladený vzduch do všetkých políc a udržuje tak stabilnú teplotu, aj keď sú dvere otvorené.

Vlastnosti: zvukový signál pri otvorených dverách, super zamrznutie a indikácia teploty, ako u Weissgauff WCD 486 NFB.

Klady:

 1. Na puzdre nie sú viditeľné žiadne odtlačky prstov.
 2. Nádherný výhľad.
 3. Moderné riadenie je elektronické.
 4. Podľa recenzií funguje takmer nehlučne - 45 dB, ako Ginzzu NFK-500.

Minusy:

 1. Sklenené police v hlavnej komore sú ťažko prístupné na čistenie.
 2. Nie je dostatočná hĺbka police na umiestnenie dvojice 3-litrových hrncov súčasne na povrch.

Všeobecne platí, že normálna trojpriestorová chladnička s veľkou 292 litrovou mrazničkou. Dobre zamrzne, pracuje ticho a je spoľahlivý (podľa odborníkov na obchod). Energetická trieda - A +, ako všetky hodnotiace modely. Analógové z hľadiska mraziacej sily Ginzzu NFK-500.

Bosch KAI90VI20

Bosch KAI90VI20

Chladničky značky pre Ruskú federáciu sa montujú v továrňach v Číne. Kontrola kvality sa vykonáva vo všetkých fázach, všetky diely sú pôvodnej nemeckej výroby - od motora po armatúry. Je zaručená nepretržitá životnosť 10 rokov.

Krásna strieborná farba tela. Celkový objem je 523 litrov. Cena - 138 990 rubľov.

Model má dva fotoaparáty, a nie tri, ako v predchádzajúcom Ginzzu NFK-500, Weissgauff WCD 486 NFB, HIBERG RFQ-490DX NFB. Umiestnenie mrazničky Side by Side je tiež odlišné. Mraznička rýchlo zmrazí čerstvé potraviny bez zvýšenia teploty z tepla, ktoré s nimi prichádza vďaka funkcii SuperFreezing.

Dvoje dvere. Mierne nižší (o 1 kg / deň) mraziaci výkon ako v HIBERG RFQ-490DX NFB (12 kg / deň). Funkcia uchovania za studena, podpora 4 hodiny. Vďaka špeciálnemu páru priehradiek MultiBox so zvýšeným dnom je zelenina a ovocie chránené pred kondenzáciou a zostávajú dlhšie čerstvé. Funkcia SuperCool zabraňuje vniknutiu vzduchu z miestnosti do chladničky po otvorení dverí a zaisťuje rýchle ochladenie teplých jedál pridaných do police. Z dôvodu úspory energie sa funkcia automaticky vypne každých 6 hodín. Rovnomernosť cirkulácie studeného prúdu zhora nadol zvyšuje ventilačný systém MultiAirflow.

Vlastnosti: výrobník ľadu, systém prívodu studenej vody. Klimatické triedy SN, T. Zvýšenie teploty sprevádza zvukový signál aj svetelná indikácia.

Klady:

 1. Mraznička je na boku, nie dole.
 2. Na chladiacu komoru bolo pridelených 68,8% (360 l) z celkového objemu. Maximálny pomer v hodnotení.
 3. Súčasťou je výrobník ľadu.
 4. Vďaka systému prívodu studenej vody je možné získať chladenú vodu bez otvorenia dverí chladničky.
 5. Nízka hladina hluku - 43 dB, menej ako v HIBERG RFQ-490DX NFB alebo Ginzzu NFK-500.

Minusy:

 1. Minimálna doba podpory za studena počas výpadku napájania je 4 hodiny, čo je najnižší indikátor v hodnotení.
 2. Neexistuje žiadna zóna sviežosti a ochrany detí.

Chladnička nemeckej značky, dobre zostavená, vytvára ľad a ochladzuje vodu. Okrem zmrazovania potravín môžete vďaka funkcii supermrazenia zbierať zeleninu, ovocie a bylinky bez straty chuti, skladovať mrazené mäso, ryby a morské plody. Osloví tých, ktorí potrebujú veľkú chladničku a menšiu mrazničku. Pokiaľ ide o mraziacu kapacitu, je horší ako LG GC-B247 JVUV (12 kg / deň) a Weissgauff WCD 486 NFB (16 kg / deň).

Pozri tiež - 7 najlepších chladničiek Bosch podľa hodnotení zákazníkov

Samsung RS-552 NRUA1J

Samsung RS-552 NRUA1J

Juhokórejská značka nepotrebuje žiadnu reklamu. Podľa hodnotení pracovníkov servisných stredísk je to „najvzácnejšia“ značka, ktorá môže mať poruchy.

Cena - 86100-104990 rubľov. Funkciou modelu je dvojkruhový systém Twin Cooling Plus. Dva samostatné prúdy vzduchu udržiavajú optimálnu vlhkosť v chladničke a mrazničke. Čo to robí? Napríklad zmrzlina nebude obsahovať kúsky ľadu, kocky ľadu neabsorbujú nepríjemný štipľavý zápach a čerstvosť ovocia je vždy zaručená.

Dvojdverový model, podobne ako Bosch KAI90VI20, má na karosérii mierne svetlejší odtieň striebornej farby. Celkový objem je 538 litrov. Invertorový motor ako vo Weissgauff WCD 486 NFB. Vďaka systému senzorov sa monitoruje teplota v pracovných komorách, udržuje sa vlhkosť, znižuje sa počet zapínania a vypínania elektromotora a znižuje sa spotreba energie.

Vertikálne LED svetlo na zadnej strane LED televízora Tower poskytuje dobré osvetlenie, skracuje čas hľadania výrobkov a skracuje čas pri otvorených dverách. Rovnako ako LG GC-B247 JVUV, zásuvka na zeleninu s reguláciou vlhkosti.

Umiestnenie bočnej mrazničky, ako napríklad v spoločnosti Bosch. Sklenené dvere.

Klady:

 1. Invertorový motor, dlhá životnosť.
 2. Vybavený všetkými potrebnými funkciami: super mrazenie, indikácia teploty.
 3. Sklenené dvere, dodatočná izolácia.
 4. Kľučky nevyčnievajú nad povrch dverí, ale sú zapustené, pri otváraní sa rozsah šetrí.
 5. Tichá prevádzka: podľa užívateľských recenzií - pod 40 dB.

Minusy:

 1. Ak narazíte na čínsku montáž, musíte starostlivo skontrolovať kĺby skla s dverami (niekedy sa objaví tmel).
 2. Výška políc nie je nastaviteľná.
 3. Podnos na vajcia je neobvyklý, vajcia sú kladené vodorovne, nie zvisle.
 4. Tesné otváranie dverí.

Priestranný - pre 323 litrov užitočného objemu chladiacej komory. Tiché, rýchle zmrazenie, odolné, s invertorovým motorom. Analóg z hľadiska životnosti Weissgauff WCD 486 NFB, pokiaľ ide o základné vlastnosti a umiestnenie mrazničky, je obdobou produktu Bosch KAI90VI20.

Pozri tiež - 8 najlepších chladničiek Samsung podľa kupujúcich

Sharp SJ-F95STBE

Sharp SJ-F95STBE

Japonská značka zaviedla systém No Frost do chladničiek medzi prvými. Hlavná výrobná linka pre chladiace zariadenia Sharp sa nachádza v Thajsku. V Ruskej federácii sú modely implementované prostredníctvom oficiálnych zástupcov.

Čo medzi hodnotenými značkami priťahuje zariadenie s maximálnou spotrebou energie 573 kW / rok a nízkou triedou A? Cena jednotky je od 89 000 do 119 000 rubľov. Je to odôvodnené funkciami, ktoré väčšina značiek nemá.

Vlastnosti: suchá zóna sviežosti, chladenie bez elektriny až 17 hodín, režim „dovolenka“, akumulátor chladu, klimatické triedy SN, T. Najnižšia hlučnosť - až 37 dB. Najhlbšia je 78,7 cm.

Klady:

 1. Multifunkčné, s podporou režimu „dovolenka“.
 2. Vybavený studeným akumulátorom.
 3. Udržuje chladné po dlhú dobu - 17 hodín.
 4. Zóna čerstvej suchosti.
 5. Veľmi tichý - menej ako 37 dB.
 6. Dobrá hĺbka police - 78,7 cm.
 7. Ľahká preprava vďaka kolieskam na spodnej strane.

Minusy:

 1. Pred kúpou si musíte dobre odmerať otvory na dverách, inak to nepôjde ani bez krabice.
 2. Citlivé na prepätie, musia byť pripojené cez prepäťovú ochranu.
 3. Tesniaca guma sa rýchlo rozpadá. Nákup spotrebného materiálu v Ruskej federácii je problematický.

Model je v súlade s americkými normami, chladiaca komora je dobre premyslená z hľadiska ergonómie: je to jedna a veľmi priestranná, police vyrobené z nárazuvzdorného skla v plastovom ráme, vystužené kovovým profilom. Všetko je vyrobené pre ľahké použitie a údržbu, vyberanie políc a zásuviek je také ľahké ako ich zasunutie späť. Police dverí sú dostatočne široké, aby sa do nich zmestili 3 litrové nádoby. Ergonomický analóg Bosch KAI90VI20.

LG GC-B247 JVUV

LG GC-B247 JVUV

Kórejská značka vyrába chladničky od roku 1965. GC-B247 JVUV sa montuje v Číne vo vlastnej továrni spoločnosti LG. Cena - od 65 do 73 tisíc rubľov.

Dvojpriestorový model má rovnaké usporiadanie mrazničky ako v prípade Bosch KAI90VI20 - Side by Side (bok) a spotreba energie z hľadiska rozdielu v celkových objemoch 110 litrov (613/523) je takmer rovnaká (438/432 kW / rok).

Úspora 32% je dosiahnutá vďaka invertorovému lineárnemu kompresoru bez vratného pohonu, ale s lineárnym piestovým pohonom. Plus - výrobca poskytuje na kompresor 10-ročnú záruku. Vynikajúca ergonómia vnútorného priestoru chladiacej komory so samonastavením podľa požiadaviek používateľa. Rovnako ako v Bosch KAI90VI20 existuje systém na dlhodobé konzervovanie zeleniny, bylín a ovocia so systémom Moist Balance Crisper. Na hornom kryte zásuvky sa zhromažďuje kondenzácia, prebytočná vlhkosť sa odstráni. Potom dôjde k rovnomernému „rozprašovaniu“ vodných pár na výrobky.

Mraziaca kapacita, ako v HIGBERG RFQ-490DX NFB - 12 kg / deň.

Moist Balance Crisper Vlhkosť. Ovládanie pomocou smartphonu a aplikácie SmartThinQ. Môžete dostávať oznámenia o dlhých otvoroch dverí, regulovať teplotu v chladničkách a mrazničkách, aktivovať alebo deaktivovať expresné zmrazovanie, šetriť elektrickú energiu v režime „dovolenka“ a robiť inteligentnú diagnostiku.

Klady:

 1. Tichá hladina hluku - až 41 dB, nižšia iba pre Sharp SJ-F95STBE.
 2. Ovládanie pomocou smartphonu.
 3. Zvýšená bezpečnosť - bezpečná pre deti.
 4. Špeciálna vlhkostná zóna pre dlhodobé uchovanie sviežosti zeleniny, ovocia, bylín.

Minusy:

 1. Žiaden výrobník ľadu a žiadne super chladenie.
 2. Po odpojení od zdroja napájania neochladzuje.

Moderný model, úsporný pri spotrebe energie 438 kW / rok, objemný mraziaci box - 394 litrov, ako v prípade Sharp SJ-F95STBE.

Pozri tiež - 10 najlepších chladničiek LG podľa hodnotení zákazníkov

Vestfrost VF 395-1 SBS

Vestfrost VF 395-1 SBS

Výrobca z Dánska vyrába mraziace a chladiace výrobky pre domácnosť. Cena - 93980 rubľov. Rozdiel je okamžite v dizajne, základnej strane od samostatne stojacej mrazničky a chladničky.

V dvojkomorovom modeli je systém No Frost určený iba pre mrazničku, systém kvapkového odmrazovania pre chladničku. Umiestnenie mrazničky, mraziaci výkon je podobný ako pri LG GC-B247 JVUV. Jediný hodnotený model s 2 kompresormi. Minimálna teplota v mrazničke, rovnako ako v pohári Ginzzu NFK-500 Gold, je 240. Vnútorné steny chladničky sú opatrené antibakteriálnym povlakom. Najväčšia výška (186,8 cm) a šírka (120 cm) v hodnotení.

Vlastnosti: interný displej. Chladničku je možné inštalovať oddelene od mrazničky.

Klady:

 1. Používatelia si všimnú vysoko kvalitný plast bez zápachu.
 2. Police sú pohodlne umiestnené vďaka mnohým značkám nastavenia.
 3. Antibakteriálny náter - výrobky sa skladujú dlhšie, nepoškodia sa.
 4. Oddeľte „mrazničku“ a „chladničku“.
 5. Dva kompresory.
 6. Udržuje chlad pri výpadku prúdu - 10 hodín

Minusy:

 1. V mrazničke nesvieti svetlo.
 2. Pri úplnom načítaní veľmi hlučný.

Ideálne pre malé kuchyne a veľké množstvo potravín. Podobný model na udržanie minimálnej teploty sklenenej mrazničky Ginzzu NFK-500 Gold. Pre bezpečnosť detí je blízko k LG GC-B247 JVUV.

Daewoo Electronics FRN-X22B4CW

Daewoo Electronics FRN-X22B4CW

Ďalší zástupca kórejskej spoločnosti. Model je zostavený a vyrobený v Kórei. Cena - 58 950 rubľov.

Dvojpriestorová chladnička v bielej farbe má spoločné so Samsung RS-552 NRUA1J spoločné vlastnosti, ako napríklad mrazenie, bočné umiestnenie fotoaparátu, prítomnosť LCD displeja a trieda spotreby energie.

Klady:

 1. Vynikajúca kombinácia ceny (58 tisíc) a veľkého celkového objemu (620 litrov).
 2. Jednoduché elektronické ovládanie.
 3. Sklo proti úniku pre police.
 4. LED osvetlenie.
 5. Používatelia berú na vedomie vysokú ergonómiu vnútorného priestoru.
 6. Police vo vnútri chladničky a na dverách sa dajú ľahko vybrať.

Minusy:

 1. Počas inštalácie je potrebné vziať do úvahy, že riadiaca doska je umiestnená v vyčnievajúcej priehradke na hornej stene.
 2. Neisté upevnenie plastu zakrývajúceho kolesá.
 3. Aby ste úplne dosiahli na spodné zásuvky, na oboch stranách dverí by nemali byť steny.

Recenzie - od používateľov aj servisných majstrov - sú pre Daewoo Electronics FRN-X22B4CW pozitívne. Spoľahlivá vysokokvalitná montáž, veľký objem chladničiek (380 l) a mrazničiek (240 l), rozmrazovací systém No Frost, ekonomická energetická trieda. Analógy v cenovom segmente - Weissgauff WCD 486 NFB (55 990 rubľov).

Samsung RS62K6130FG

Samsung RS62K6130FG

Ďalšia chladnička s celkovým užitočným objemom 620 litrov, napríklad DEO. Cena - 85 990 rubľov. Krásna farba tela - zlatá, dva fotoaparáty, technické vlastnosti sú takmer identické s Daewoo Electronics FRN-X22B4CW.

Zvláštnosťou je chladiaci systém Twin & Metal Cooling s nezávislou reguláciou a optimalizáciou teploty a vlhkosti v pracovných komorách s ochranou proti miešaniu pachov. Čerstvosť jedla udržuje technológia Precise Chef Cooling s monitorovaním teplotných výkyvov až do +/- 0,50.

Existuje ale invertorový motor, čo znamená, že je zaručená nehlučnosť, životnosť najmenej 5 rokov. Ďalším rozdielom medzi „gigantmi“ je hlasitosť fotoaparátov. Samsung má väčšiu chladničku - 406 l (380 l), ale mraznička je menšia - 214 l (240 l).

Klady:

 1. Invertorový motor.
 2. Podpora štyroch klimatických tried N, SN, ST, T.
 3. Krásna farba tela.

Minusy:

 1. Žiadna ochrana detí.
 2. Žiaden výrobník ľadu.

Objemná a výkonná jednotka pre veľkú rodinu, vysoko kvalitná montáž, tichá prevádzka. Objem analógový Daewoo Electronics FRN-X22B4CW, analógový za cenu Sharp SJ-F95STBE (89 tisíc rubľov).

5545 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy