Domov Ako si vybrať Veľké domáce spotrebiče TOP 10 najlepších chladničiek podľa hodnotení zákazníkov

TOP 10 najlepších chladničiek podľa hodnotení zákazníkov

Predstavujem vám hodnotenie najlepších chladničiek v roku 2020. Pri kúpe chladničky má každý svoje vlastné výberové kritériá. Pre niekoho sú rozmery dôležité z dôvodu obmedzeného priestoru kuchyne, pre niekoho je hladina hluku nutnosťou umiestniť ho do štúdia alebo obývacej izby. A niektorí venujú pozornosť energetickej účinnosti, výkonu, ergonómii vnútorného priestoru a spôsobu odmrazovania. Všetky tieto kritériá som vzal do úvahy a zostavil som 10 najlepších chladničiek do roku 2020, ktoré obsahovali tak lacné, ako aj prémiové modely s jedinečnými technológiami, ktoré zabezpečujú jednotnosť a kvalitu chladenia.

LG DoorCooling + GA-B509CLWL

LG DoorCooling + GA-B509CLWL

Na prvom mieste v hodnotení je model s invertorovým kompresorom a špeciálnou technológiou chladenia. Poskytuje príjem studeného vzduchu z panelu umiestneného v hornej časti komory. Z tohto dôvodu dochádza k jeho distribúcii najrovnomernejšie. A čo je najdôležitejšie, výrobky umiestnené vo dverách chladničky dostávajú rovnaké chladenie ako tie, ktoré sú umiestnené bližšie k stene. Podľa výskumných údajov model vybavený technológiou DoorCooling + chladí o 32% rýchlejšie a rovnomernejšie ako porovnateľné chladničky od výrobcu bez tejto technológie. Výška dvojpriestorovej chladničky je len niečo málo cez 2 metre, je vybavená displejom vpredu, ktorý zobrazuje parametre jej činnosti. Vďaka systému No Frost nevyžaduje odmrazovanie. Chladiaci priestor s objemom 277 litrov obsahuje 4 police a 1 širokú zásuvku. V mrazničke sú 3 zásuvky s objemom 107 litrov. Mraznička je schopná zmraziť až 12 kg potravín denne. A v prípade výpadku prúdu bude udržiavať teplotu po dobu 16 hodín. V režimoch Super Freeze a Super Cool môžete rýchlo ochladiť a zmraziť veľké množstvo potravín (napríklad po vložení vypnutej chladničky). Dôležitou výhodou modelu je jeho tichý chod. Výrobcovi sa podarilo znížiť hladinu hluku o 25% v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Je to iba 36 dB. Ďalšou novinkou vývojárov bola zmena dizajnu s cieľom dosiahnuť minimálnu medzeru pri otváraní dverí. To znamená, že chladničku je možné bezpečne umiestniť do rohu. Dvere sa potom otvoria o 90 ° a zásuvky sa dajú bez problémov vytiahnuť. Chladnička pípne, keď nie sú zatvorené dvere.

Výhody:

 • Možnosť výberu farby (biela, béžová, grafitová).
 • Pohodlné skryté rukoväte.
 • Priestranný.
 • Udržuje jedlo dobre čerstvé.
 • Pri prvom naplnení sú potraviny zmrazené za 3 hodiny.
 • Bez námrazy.
 • Tichý.

Nevýhody:

 • Dolné police v chladiacom priestore nie sú výškovo nastaviteľné.
 • Spoločná skrinka na zeleninu (vo vnútri žiadne priečky).

Model, ktorý stojí 40 000 rubľov, má veľa výhod: priestranné kamery, No Frost, tichý chod. Ale hlavným rozdielom od ostatných modelov zahrnutých do TOP je absencia medzery pri otváraní dverí a špeciálna technológia chladenia, vďaka ktorej sú všetky výrobky chladené rýchlejšie a rovnomernejšie.Podľa hodnotení zákazníkov o Yandex Mareta je 96% používateľov úplne spokojných s jeho prácou.

Samsung RB-34 K6220S4

Samsung RB-34 K6220S4

Na druhom mieste v rebríčku TOP je Samsung so svojou jedinečnou technológiou SpaceMax, ktorá umožňuje väčší vnútorný objem fotoaparátov ako analógov rovnakej veľkosti. To sa deje cez tenšie steny s tepelnou izoláciou. To navyše nemá vplyv na energetickú účinnosť a údržbu za studena. Celková kapacita komôr takmer dvojmetrovej chladničky je 344 litrov, z toho 246 chladničiek a 98 mrazničiek. Tento model má funkcie superchladenia a superzmrazovania, ako napríklad líder hodnotenia. A tiež má jedinečný dovolenkový režim. Ak je táto možnosť povolená, kamery udržiavajú maximálne možné hodnoty. Vďaka tomu sa motor štartuje menej často a šetrí sa elektrina. A po návrate z výletu bude chladnička ako obvykle čerstvá. Žiadny zatuchnutý zápach. Rovnomerné chladenie potravín na každej poličke je dosiahnuté pomocou technológie All-around Cooling. V takom prípade cirkuluje ochladený vzduch, ktorý je dodávaný cez otvory do každej police. Pokiaľ ide o hluk a energetickú účinnosť, Samsung je prakticky rovnaký ako jeho vyšší konkurent (306 kWh / rok). Ak porovnáme vnútorné vybavenie týchto dvoch modelov, stojí za zmienku, že spoločnosť Samsung má ďalšiu zónu sviežosti pre ryby a mäsové výrobky. Ďalším charakteristickým znakom je prítomnosť transformačnej police. Dá sa vybrať, zložiť alebo zdvihnúť. To umožňuje umiestniť vysoké predmety na spodnú policu. Dodatočné osvetlenie mrazničky sa tiež považuje za jedinečnú vlastnosť modelu.

Výhody:

 • Kvalita materiálov a spracovanie.
 • Priestranný.
 • Pohodlné vnútorné vybavenie.
 • Osvetlenie mrazničky.
 • Jednoduché ovládanie. Dotyková obrazovka.
 • Bez námrazy.
 • Tichý.

Nevýhody:

 • V zásuvkách chladiaceho priestoru nie sú žiadne priečky. Používanie nie je príliš pohodlné. Chcel by som 2 malé škatule namiesto jednej veľkej.
 • Pri prvom zapnutí vydáva motor zvuk. Rachotivé zvuky zmiznú po 2–3 dňoch.

Samsung stojí 47 000 rubľov. Pokiaľ ide o vlastnosti a technické vybavenie, model prakticky nie je horší ako vodca ratingu. Druhé miesto bolo udelené iba kvôli vyšším nákladom a výsledkom porovnania chladiacich technológií. Pre obe značky chladničiek je to jednotné, ale smerové horné chladenie spoločnosti LG poskytuje lepšie chladenie potravín vo dverách. Na druhej strane Samsung prekonáva LG v niekoľkých funkciách, ktoré sú dôležité pre množstvo kupujúcich: režim „dovolenka“, transformačná polička, dve zóny sviežosti, podsvietenie mrazničky. Nie je prekvapením, že to odporúča 93% majiteľov chladničiek Samsung.

Haier C2F536CMSG

Haier C2F536CMSG

Troch vodcov uzatvára model rovnakej cenovej kategórie, ktorý sa však v mnohých charakteristikách líši od tých, ktoré sú popísané vyššie. Priestranné komory - 256 a 108 litrov. A to so štandardnými rozmermi a výškou 191 cm. Pohodlie pri obsluhe dodáva premyslená ergonómia vnútorného priestoru: viac políc (5 kusov), prítomnosť sklopnej police, zásuvka na zeleninu (zóna čerstvosti). Mraznička má 4 zásuvky a osvetlenie. Má všetky ďalšie funkcie, ktoré Samsung má, vrátane dovolenkového režimu. Haier je v porovnaní s dvoma vodcami hlučnejší - 42 dB. A spotrebuje viac elektriny - 417 kWh / rok.

Výhody:

 • Priestranný.
 • Premyslená organizácia vnútorného priestoru.
 • Nie je potrebné rozmrazovanie.
 • Dokonale zamrzne.
 • V mrazničke je svetlo.

Nevýhody:

 • Teplota na displejoch sa zobrazuje paličkami, nie číslami (informatívne).
 • Hlučné.

Náklady na Haier sú 45 000 rubľov. Jedná sa o spoľahlivú kvalitnú chladničku od jedného z lídrov na trhu. Ale napriek premyslenejšej ergonómii a usporiadaniu vnútorného priestoru sa spoločnosť Haier nemohla v mojom hodnotení vyšvihnúť nad tretiu pozíciu kvôli hlučnejšej prevádzke, menšej energetickej účinnosti a nedostatku špeciálnych technológií na zabezpečenie rovnomerného chladenia výrobkov. Zákazníci si však vážia spoľahlivosť značky a kvalitu jej pozáručného servisu.Preto sú takmer všetci majitelia tohto modelu pripravení odporučiť ho k nákupu.

Samsung RB-30 J3000WW

Samsung RB-30 J3000WW

Na štvrtom mieste je ďalší Samsung. Má rovnaké technologické vybavenie ako Samsung RB-34 K6220S4: technológia All-Around Cooling pre rovnomerné chladenie, Space Max pre zväčšenie vnútorného priestoru, systém No Frost, ktorý eliminuje potrebu manuálneho odmrazovania. Od drahšieho modelu sa líši vysokou úrovňou hluku počas prevádzky (až 40 dB), rozmermi (výška 178 cm) a objemom komôr: chladiaci 213 litrov, mraziaci - 98 litrov. Nemá žiadnu ďalšiu zónu sviežosti. Má iba jednu - na zeleninu a ovocie. K dispozícii sú 4 police, z ktorých jedna je skladacia. Ďalším rozdielom je chýbajúci externý displej na sledovanie teplôt v komorách. Patrí ale k energeticky efektívnejšiemu zariadeniu s úrovňou spotreby elektrickej energie okolo 272 kWh / rok.

Výhody:

 • Kompaktné rozmery.
 • Veľká kapacita.
 • Premyslená organizácia vnútorného priestoru. Prítomnosť skladacej police.
 • Tichá práca.
 • Chladí dobre. Chladenie je na všetkých policiach rovnaké.
 • Počas výpadku elektrickej energie dlho udržuje chlad.
 • Jasné príjemné podsvietenie.

Nevýhody:

 • Podľa recenzií, pre niektorých kupujúcich, chladnička vydáva veľa hluku, bzučí (pre väčšinu to časom prejde).
 • Malý držiak na vajcia.

Cena je asi 32 000 rubľov. V porovnaní s lídrami v hodnotení je to oveľa dostupnejší model. A hoci je im model horší, pokiaľ ide o ich veľkosť, hluk, nedostatok displeja, napriek tomu rýchlo a rovnomerne ochladzuje jedlo, udržuje teplotu v komorách a nevyžaduje rozmrazovanie. Ak nie je potrebný displej, ďalšia zóna sviežosti a ďalšie „čipy“ drahých modelov, bude táto chladnička vynikajúcou voľbou. S tým súhlasí 84% vlastníkov tohto modelu.

Bosch KGE39XK2AR

Bosch KGE39XK2AR

Bosch sa zaslúžene umiestňuje na piatom mieste v hodnotení. Vzhľadom na jeho vybavenie a množstvo jedinečných technológií mu mohla byť udelená vyššia pozícia v TOP. Nie je ale vybavený funkciou No Frost a vyžaduje ručné odmrazovanie mrazničky, ktoré je horšie ako u všetkých predchádzajúcich modelov. Z týchto technológií stojí za zmienku NatureCool, ktorý je zodpovedný za udržiavanie čerstvosti výrobkov reguláciou vlhkosti. SuperCooling - po otvorení dverí rýchlo zníži teplotu v chladiacom priestore. Túto funkciu budete musieť povoliť manuálne. Ale vypne sa automaticky. SuperFreezing sa zapne automaticky po pridaní jedla do mrazničky. Vďaka tomu sa nové produkty rýchlo zmrazia a tie sa zase nepokazia. Senzory FreshSense regulujú teplotu v komorách neustálou kontrolou nameraných hodnôt. Ak sú dvere dlhšie otvorené, zaznie zvukový signál. Rovnako ako niektoré z drahších modelov má aj Bosch režim dovolenky. Poskytuje udržiavanie teploty na +14 ° C v chladničke a -18 ° C v mrazničke. Dvojmetrová chladnička je v mraziacom priestore vybavená tromi zásuvkami, ktorých objem je 94 litrov. Chladnička s objemom 257 litrov je vybavená 4 policami a dvoma zónami sviežosti. Priehradka VitaFresh uchováva ryby a mäso a poskytuje izoláciu, aby sa zabránilo zmiešaniu pachov. Druhá veľká zásuvka je na zeleninu a ovocie. Tam môžete nastaviť jeden z dvoch parametrov vlhkosti, v závislosti od druhov výrobkov. Tento model funguje takmer rovnako ticho ako vodcovia hodnotenia (38 dB). A najdlhšia je schopná udržať chlad počas výpadku napájania (až 22 hodín).

Výhody:

 • Veľký a priestranný.
 • Pohodlné usporiadanie políc.
 • Tichý.
 • Výklopná polica na fľaše.
 • Hlboké koše v mrazničke.

Nevýhody:

 • Existuje ojedinelý prípad rozbitia mrazničky.
 • Na zavesenie dverí potrebujete kľúč, ktorý nie je súčasťou súpravy.

Cena je asi 35 000 rubľov. Má vynikajúcu výbavu, ktorá dokáže konkurovať aj drahším modelom. Výrobca počítal s možnosťou nielen udržiavania teploty, ale aj optimálnej vlhkosti, ktorá umožňuje výrobkom zostať dlhšie čerstvé.Bosch prekonáva Samsung RB-30 J3000WW v oblasti tichého chodu, organizácie vnútorného priestoru, automatického vypnutia režimu podchladenia a displeja. Je to však pre neho nižšie ako s potrebou ručného odmrazovania a s trochou väčšej spotreby elektrickej energie.

LG GA-B379 SQUL

LG GA-B379 SQUL
Šiestym miestom v rebríčku je chladnička LG. Poskytuje rovnomerné chladenie v komore vďaka technológii Multi Air Flow, ktorá vytvára viac prúdov vzduchu. V mrazničke sa pomocou technológie Total No Frost vytvára studený prúd vzduchu, ktorý eliminuje potrebu manuálneho odmrazovania. 174 cm vysoká chladnička je vybavená priestrannou 182 litrovou chladničkou s tromi poličkami a zásuvkou na zeleninu a 79 litrovou mrazničkou so štyrmi zásuvkami. Líši sa od spoločnosti Bosch nižšou úrovňou spotreby energie.

Výhody:

 • Nádherný výhľad.
 • Veľké fotoaparáty.
 • Chladí dobre.
 • Pohodlné elektronické ovládanie s indikáciou.
 • Bez námrazy.

Nevýhody:

 • Horná časť má konvexnú štruktúru (na chladničku nemôžete nič položiť).
 • Mnoho kupujúcich sa sťažuje na hluk (väčšina zmizne po niekoľkých dňoch alebo týždňoch prevádzky).

LG v hodnote 29 500 rubľov je v technologickom vybavení a automatizácii práce horší ako Bosch. Výrobca však použil špeciálnu technológiu chladenia, ktorá zaisťuje rovnomerné rozloženie chladu na všetkých policiach. Na rozdiel od spoločnosti Bosch spoločnosť LG nevyžaduje odmrazovanie, spotrebuje menej energie, je však nižšia ako pri vnútornom vybavení a absencii sviežej zóny. 90% majiteľov tejto chladničky je úplne spokojných s kvalitou jej práce.

Pozis RK-139 W

Pozis RK-139 W

Siedme miesto v hodnotení zaujíma chladnička domáceho výrobcu. Výška 185 cm, vybavená dvoma komorami: mraznička s objemom 130 litrov má 3 zásuvky, chladnička s objemom 205 litrov je vybavená 4 policami a 2 malými zásuvkami na zeleninu a ovocie. SQUL sa líši od LG GA-B379 v elektromechanickom spôsobe riadenia a chýbajúcom displeji. Chladničky v tejto cenovej kategórii nie sú vybavené systémom No Frost. Preto budete musieť mrazničku rozmraziť manuálne. Z hľadiska hladiny hluku sa prakticky nelíši od konkurencie popísanej vyššie. Ale spotrebuje menej elektriny ako oni - 255 kWh / rok.

Cena je 20 000 rubľov. Model s premysleným vnútorným vybavením a veľkou kapacitou je schopný uchovať chlad veľmi dlho bez napájania - až 21 hodín. A hoci tento model nie je vybavený špeciálnymi technológiami, ako sú LG a Bosch, s kúpou bolo spokojných 88% používateľov.

Výhody:

 • Veľký výber farieb.
 • Dobrá kvalita zostavenia.
 • Veľmi priestranný.
 • Dve zásuvky na zeleninu a ovocie, nie jedna ako vo väčšine moderných chladničiek.
 • Dobre zamrzne.
 • Tichá práca.

Nevýhody:

 • Horší ako drahšie modely v technológii sledovania teploty. Nestabilná teplota v chladiacom priestore.
 • Vyťahovanie zásuviek v mrazničke, najmä spodnej, nie je príliš pohodlné.
 • Existujú ojedinelé prípady rýchleho zlyhania gumy tesnenia, a preto sa dovnútra začal dostávať teplý vzduch.
 • Podsvietenie je vycentrované. Ak dáte jedlo na hornú policu, blokujú svetlo.
 • Malá vzdialenosť medzi policami.

Liebherr CUel 2831

Liebherr CUel 2831

Ôsme miesto v hodnotení zaujíma malá chladnička (55x63x161 cm), ktorá sa od vyššie uvedených modelov líši rozložením medzi fotoaparáty. Mraznička je malá, iba 53 litrov, čo dovoľovalo umiestniť iba dve zásuvky dovnútra. Ale chladiaca komora je dosť priestranná - 212 litrov. Je vybavená 4 policami, policou na fľaše a dvoma zásuvkami vedľa seba na zeleninu a ovocie. Toto je najekonomickejší model zo všetkého vyššie uvedeného z hľadiska spotreby energie - 175 kWh / rok. A udrží chlad najdlhšie bez elektriny - až 25 hodín. Má ale najnižší výkon, a preto je schopný zmraziť až 4 kg potravy denne. Liebherr vyžaduje ručné odmrazovanie. Ale vďaka technológii SmartFrost je zabezpečené rovnomerné rozloženie chladu a je znížená pravdepodobnosť vzniku mrazu. Rozmrazovanie by sa preto nemalo vykonávať viac ako raz za 6–8 mesiacov.

Výhody:

 • Krásny dizajn.
 • Spoľahlivá stavba.
 • Kompaktné rozmery.
 • Priestranná chladiaca komora.
 • Tichá práca.

Nevýhody:

 • Na vnútornej zadnej stene sa tvoria kvapky a námraza, čo je typické pre odkvapkávacie odmrazovacie chladničky.

Cena je 26 000 rubľov. Kompaktný model s veľkým chladiacim priestorom a malou mrazničkou. Hladina hluku a spotreba energie sú v porovnaní s chladničkou Pozis RK-139 W priaznivé. Má však menšiu moc. Takmer všetci majitelia tejto chladničky ju odporúčajú na kúpu pre vysoko kvalitnú montáž, použitie ekologických materiálov a efektívne chladenie.

Beko RCNK 270K20 W

Beko RCNK 270K20 W

Na predposlednom mieste v hodnotení Beko so systémom No Frost, čo pre chladničky v tomto cenovom segmente nie je typické. Od spoločnosti Liebherr sa líši prerozdelením objemov medzi komorami s prakticky rovnakými rozmermi. To umožnilo výrobcovi vybaviť väčší mraziaci priestor tromi zásuvkami a 4 policami a 1 chladiacim priestorom. Model je z hľadiska mrazu a hladiny hluku takmer identický s Liebherrom. Má vysokú spotrebu energie (267 kWh / rok) a kratšiu dobu údržby teploty (18 hodín).

Výhody:

 • Lacné, ale s produktom No Frost.
 • Kvalita materiálov.
 • Kompaktný S veľkou mrazničkou.
 • Dobre zamrzne.
 • Veľké police na dvere.
 • Tichý.

Nevýhody:

 • Indikátor otvorenia dverí nefunguje, ak nie sú dvere pevne zatvorené (vnútorné svetlo nesvieti).
 • Pre niektorých zákazníkov sa počet regálov javí ako nedostatočný.

Beko v hodnote 24 000 rubľov bude vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú lacnú, ale spoľahlivú chladničku s produktom No Frost. Na rozdiel od Liebherru nemá poličku na fľaše, ale veľkú zásuvku na zeleninu a ovocie bez rozdelenia na jednotlivé časti, čo je niektorým nepríjemné. 93% kupujúcich ju odporúča na nákup.

Indesit EF 18

Indesit EF 18
Posledné miesto v hodnotení zaujíma najviac rozpočtový model v mojej TOP so systémom No Frost. Od Beka sa líši veľkými rozmermi: 60x64x185 cm A priestrannejším: mraznička s tromi zásuvkami s celkovým objemom 75 litrov a chladnička so 4 policami a 2 zásuvkami s objemom 223 litrov. Police majú výsuvný dizajn. Každý z nich je možné vytiahnuť o 7 cm pre ľahké prezeranie. Chladnička obsadila posledné miesto v rebríčku kvôli najnižšiemu hodnoteniu výkonu. Je schopný zmraziť až 2,5 kg za deň. Indikátor spotreby energie tiež nie je šťastný - 363,5 kWh / rok (jeden z najvyšších).

Výhody:

 • Kvalitné materiály.
 • K dispozícii je zatvárač dverí (nie je potrebné chladničku nakláňať, aby sa dvere vždy zabuchli).
 • Priestranný chladiaci priestor.
 • Dobre zamrzne.
 • Nie je potrebné rozmrazovanie.

Nevýhody:

 • Hlučné.
 • Keď voda vtečie do podnosu pripevneného nad kompresorom, začne hrkať.
 • Ak sú dvere otvorené o 90 °, zásuvky mrazničky nie je možné vytiahnuť.

Indesit EF 18 stojí 23 000 rubľov. Chladnička je v porovnaní s vyššie opísanými modelmi horšia v mnohých ukazovateľoch (energetická účinnosť, výkon). Ale na druhej strane ide o jeden z najlacnejších modelov, ktorý nevyžaduje ručné rozmrazovanie. Okrem toho má dobre usporiadaný vnútorný priestor, výsuvné police a priestrannú mrazničku. 88% kupujúcich si všimne spoľahlivosť montáže, priestrannosť a kvalitné chladenie.

16264 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy