Domov Prevádzkový poriadok Veľké domáce spotrebiče Čo robiť, ak sa po umytí veci zafarbia?

Čo robiť, ak sa po umytí veci zafarbia?

Každý človek sa aspoň raz v živote zaoberal praním a nepochybne nastali situácie, keď boli biele veci zafarbené inou farbou. Je to z dôvodu nedodržiavania základných pravidiel prania, ktoré potrebujete vedieť: nemôžete prať spolu bielu a farebnú bielizeň - tá sa môže zbaviť. Ak sa to už stalo, nemali by ste vyhodenú vec vyhodiť - dá sa zachrániť. Čo robiť, ak sa veci pri praní zašpinia? Ako im vrátiť pôvodný vzhľad? Zvážte to v tomto článku.

Aké oblečenie je zafarbené

Predtým, ako začnete umývať poškodené veci, musíte si preštudovať informácie, ktoré vám v budúcnosti pomôžu vyhnúť sa podobným problémom.

Môžu vyblednúť odevy rôznych farieb, ktoré môžu zafarbiť nielen bielu farbu, ale aj veci iných farieb. Odborníci radia prať veci podľa farieb. Ak je však oblečenia málo, musíte zvážiť:

  • Všetky nové prístrešky na oblečenie - nové veci, najmä svetlé farby, je potrebné prvýkrát prať osobitne, pretože môžu všetkým veciam dať novú farbu.
  • Proces prania bieleho oblečenia by mal prebiehať oddelene od farebného - toto pravidlo sa musí dodržiavať, aj keď farebné odevy už nie sú nové a boli prané opakovane.
  • Môže tiež vyblednúť mierna farebná vložka na oblečení - napríklad svetlý golier na košeli alebo tričku môže zafarbiť veci.
  • Ak pranie prebieha v horúcej vode, potom sa zvyšuje pravdepodobnosť zafarbenia - pri výbere režimu prania pri vysokých teplotách je potrebné oblečenie oddeliť podľa farby.

Ak budete dodržiavať tieto pravidlá, potom nenastane nasledujúca situácia a z nej vyplývajúce otázky: počas prania bola vec zafarbená, ako odstrániť výsledné znečistenie? Ak sa to už stalo, potom zvážime, ako túto nepríjemnosť napraviť.

Špeciálne výrobky na obnovu farieb

Vylievanie počas procesu prania nie je nezvyčajné, preto ľudia hľadajú produkt, ktorý by sa s touto nepríjemnou situáciou vyrovnal. Výrobcovia práškov a čistiacich prostriedkov to už dávno pochopili a na trhu sa objavili výrobky, ktoré dokážu obnoviť pôvodnú farbu vecí stratených v dôsledku dohľadu.

Náprava s názvom "Antilin" pomôže obnoviť farbu oblečenia. Bol špeciálne vytvorený na tento účel. Na internete nájdete pozitívne aj negatívne recenzie na tento produkt. Na tom nie je nič zvláštne - každý prípad je individuálny. Účinnosť prípravku "Antilin" bude oveľa vyššia, ak ho použijete ihneď po neúspešnom praní, zatiaľ čo farba ešte nestihla vstrebať látku.

Môžete sa uchýliť k použitiu bieliacich prostriedkov a odstraňovačov škvŕn, ale musíte to urobiť rýchlo.

Obnova vecí pomocou peroxidu vodíka

Poškodené veci môže opraviť peroxid vodíka. Hneď ako si všimnete, že vec bola natretá inou farbou, musíte ju ešte mokrú vložiť do akejkoľvek nádoby, ktorú je možné umiestniť na kachle. Potom do nej musíte pridať vodu, zohriať ju a pridať peroxid - 20 gramov stačí na 4–5 litrov vody.Proces varu by mal trvať asi 30 minút. V dôsledku takýchto manipulácií farba z odevov pôjde do vody a tkanina sa obnoví. Peroxid si poradí aj s tým, že ak je vec počas procesu prania nerovnomerne zafarbená.

Ako obnoviť biele výrobky škrobom?

V zriedkavých prípadoch, aby ste sa vyrovnali s nepríjemnosťami, ktoré sa vyskytli, musíte veci umyť v horúcej vode alebo prevrieť práškom. Ak to nepomôže, je potrebné:

  1. Zmiešajte 1 lyžicu oholeného mydla na prádlo, kyseliny citrónovej, škrobu a soli.
  2. Túto zmes zriedime vodou.
  3. Zmiešajte ingrediencie do kašovitého stavu.
  4. Výsledný produkt naneste na škvrnu, ale na zadnú stranu veci.
  5. Nechajte pôsobiť 12 hodín.
  6. Dobre opláchnite.

Aj tu platí pravidlo: čím rýchlejšie začnete odstraňovať škvrny a pruhy, tým bude výsledok lepší.

Teraz viete, čo robiť, ak je vec po umytí zafarbená. Čo znamená používať - ​​moderné alebo ľudové. A tiež ako sa vyhnúť takýmto problémom v budúcnosti. Dúfame, že vám tieto informácie budú užitočné.

5849 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy