Domov Opravy Veľké domáce spotrebiče Ako vymeniť rukoväť na dverách práčky, ak je zlomená?

Ako vymeniť rukoväť na dverách práčky, ak je zlomená?

Aj v najkvalitnejšej práčke sa môže rukoväť odlomiť. Jeho plastová časť je veľmi krehká. Ak je pri pokuse o otvorenie vystavený neustálemu stresu, nemusí to vydržať. Ak pred otvorením zámku potiahnete rukoväť, tiež sa rýchlo zlomí. Nedá sa opraviť, budete si musieť nainštalovať nový diel. Môžete to urobiť sami.

Ako otvoriť dvere, ak je zlomená kľučka

pokazila sa rukoväť na dverách práčky

Príčinou poruchy je zvyčajne neopatrné zaobchádzanie, a nie manželstvo alebo nekvalitné zariadenie. Rukoväť sa zvyčajne zlomí, keď sa pokúsite otvoriť dvere po ukončení umývania. Musíte ho jemne stlačiť, až kým nebudete počuť charakteristické cvaknutie naznačujúce uvoľnenie zámku, a potom ho opatrne otvorte.

Dôležité:

Po ukončení prania musíte počkať niekoľko minút, po určitý čas zostanú dvere zamknuté.

Ak dôjde k poruche, nie je potrebné sa obávať. Diel môžete vymeniť bez toho, aby ste zavolali odborníka. Najprv je potrebné ho demontovať. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Najprv by ste mali skontrolovať zlomenú časť. Ak sa odlomí iba časť rukoväte, zvyšok môžete otvoriť. Pre ktoré niekedy musíte použiť nástroje. Vezmeme časť, ktorá zostane na dverách pomocou klieští, je potrebné stlačiť na pružine a vytiahnuť poklop smerom k sebe. Ak tieto kroky nepomôžu, môžete použiť iné metódy:

 • Ak je stroj vybavený núdzovým otvorením, je potrebné zatiahnuť za špeciálny kábel alebo páku. Nachádza sa v blízkosti odtokového filtra. Aby ste sa k tomu dostali, musíte odstrániť spodný panel.
 • Otvorte poklop zvnútra. Odstráňte horný kryt zariadenia a rukou natiahnite ruku k vnútornému zámku. Zatlačte na ňu a zatlačte dvere zvnútra.
 • S lanom. Vezmite silné lano a zasuňte ho do otvoru medzi poklopom a telom zo strany zámku. Potiahnite lano a potiahnite ho z oboch strán k zámku. Lano bude tlačiť na páku a stroj sa otvorí.

Pozri tiež - Ako násilne vypustiť pokazenú práčku

Ako demontovať

Ak chcete zmeniť rukoväť, musíte zo stroja odstrániť dvere a rozobrať zlomenú časť.

Dôležité:

Pred demontážou dverí nezabudnite na umiestnenie skrutiek, upevňovacích bodov rukoväte a bočnej strany sklonu. Radšej ju odfotiť, aby sa nezabudlo.

Nie je ťažké ho demontovať sami, bez pomoci majstra. Inštrukcia je veľmi jednoduchá:

 1. Otvor dvere. Nájdite body pripevnenia k telu v blízkosti vrchlíka. Spravidla ide o samorezné skrutky, ktoré sa dajú odskrutkovať pomocou krížového skrutkovača.
 2. Odstráňte kryt nakladacích dverí a položte ho na podlahu. Bude ju treba rozobrať.
 3. Uvoľnite upevňovacie skrutky po obvode krytu. Bude to vyžadovať štandardný skrutkovač alebo krížový skrutkovač, v závislosti od typu spojovacieho prostriedku.
 4. Vložte plochý skrutkovač do medzery medzi vnútornou a vonkajšou časťou, vypáčte ho. Demontujte dvere na dve polovice, vyberte sklo.
 5. Rukoväť je upevnená kovovou tyčou.Je potrebné ho zatlačiť pomocou šidla alebo tenkého čapu, zatlačiť a zaviazať tyč a potom ju vytiahnuť.
 6. Získajte rukoväť a pružinu.

Rada:

Pred demontážou je lepšie fotografovať bod uchytenia rukoväte, aby ste sa pri montáži nezamieňali.

Ako nainštalovať novú rukoväť

Pero by sa malo kúpiť v železiarstve. Keď idete nakupovať, musíte prepísať model a názov stroja, aby sa nový diel zmestil. Je vybavená pružinou a tyčou potrebnou na upevnenie.

Pokyny na inštaláciu rukoväte:

 1. Vložte pružinu. Je potrebné ho umiestniť na to isté miesto, kde stál predchádzajúci. Pri tom je dôležité byť pozorný. Pružina by mala presne zapadnúť na svoje miesto. Je to dosť ťažké, musíte vyskúšať.
 2. Háčik s rukoväťou zasuňte až na doraz.
 3. Keď je diel na svojom mieste, zasuňte čap. Musí prechádzať cez všetky otvory. Počas tlačenia by sa malo otáčať, aby sa uľahčil vstup do otvorov. Môžete použiť kliešte.

Po vyriešení problému by ste mali skontrolovať, či rukoväť funguje správne. Kvôli pružine je mierne zatiahnutá. Ak rukoväť nie je tlačená pružinou, nie je vložená správne. Lepšie je hneď ho rozobrať a skúsiť ho vložiť znova.

Ďalej musíte umiestniť sklo a pripevniť druhú polovicu veka, kým nezaklapne. Polovice pripevnite pomocou upevňovacích skrutiek a namontujte dvere na stroj.

Rada:

Ak nemôžete prísť na to, ako samostatne vymeniť rukoväť, je lepšie zavolať kapitána, aby nedošlo k poškodeniu častí.

Pozri tiež:

9792 0

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy