Domov Opravy Veľké domáce spotrebiče Automatická práčka Atlant udáva chybu F3 - čo to znamená?

Automatická práčka Atlant udáva chybu F3 - čo to znamená?

Zvyčajne ste vložili bielizeň do bubna a začali ste prať a po chvíli ste zistili, že práčka Atlant perie a vydáva kód F3. Napríklad chyba F3 v stroji Atlant sa objaví bez ohľadu na program, okrem toho môže umývanie pokračovať aj ďalej. Čo znamená tento kód a ako vyriešiť vzniknutý problém?

Dekódovanie chyby

Stiralnaja mashina Atlant vydaet oshibku F3

Chybový kód F3 znamená, že sa vyskytol problém s ohrevom vody: nie je tam alebo je naopak nadmerný. V takom prípade môže stroj pracovať normálne v režimoch prania v studenej vode, ale v programoch s ohrevom sa objaví chyba. U modelov bez obrazovky je táto chyba indikovaná nasledovne - 3. a 4. indikátor vypúšťania svieti.

Ak zistíte, že je vaša bielizeň zle vypratá a cítite zatuchnutý zápach, pravdepodobne dôjde k poruche vykurovacieho telesa.

Dôvody, ktoré nevyžadujú opravu

  • Elektrické pripojenie. Je potrebné zreteľne sledovať, či nie je poškodený samotný kábel alebo zástrčka. Je tiež dôležité, aby sa pripojenie k elektrickej sieti uskutočňovalo priamo, to znamená okamžite do zásuvky, a nie pomocou adaptéra.
  • Vyskytla sa chyba systému. Ak máte takúto chybu prvýkrát, môžete dať stroju čas na odpočinok. Odpojte stroj vytiahnutím napájacieho kábla doslova na desať minút. Havaruje pomerne často, ale je to dočasné a takýto reštart pomôže.
  • Skontrolujte pripojenie vodičov vykurovacieho telesa. Tento scenár je možný, ak bolo zariadenie rozobraté pred poruchou tohto typu. Je pravdepodobné, že kontakty sa len trochu vzdialili od svojho obvyklého miesta.

Pozri tiež - Práčka Atlant udáva chybu F4 - čo to znamená?

Poruchy vyžadujúce opravu

Okrem porúch, ktoré nevyžadujú opravu, existujú aj také, ktoré si vyžadujú priamu opravu.

Rozbilo sa vykurovacie teleso

Ak pri umývaní pri vysokej teplote zostáva sklo poklopu studené, potom je vykurovací článok chybný. Taktiež v prípade nárazu práčky môže dôjsť k poškodeniu izolácie ohrievača, čo môže spôsobiť skrat alebo dokonca požiar. Príčinou poruchy môže byť chyba alebo mierka od výrobcu. Vykurovacie teleso nie je možné opraviť, je nutná výmena. Nezabudnite skontrolovať vykurovacie teleso pomocou multimetra, možno problém nie je v ňom, ale v teplotnom snímači (v niektorých modeloch je snímač teploty inštalovaný oddelene od ohrievača).

Rozbitý tepelný senzor

Výskyt chyby F3 na samom začiatku prania, keď práčka neohrieva, neprehrieva alebo úplne nezahrieva vodu, môže naznačovať poruchu snímača teploty - snímača teploty, ktorý meria teplotu vody v práčke. V takom prípade bude potrebná výmena teplotného snímača, a ak je zabudovaný priamo do vykurovacieho telesa, čo sa dodržiava u väčšiny modelov, bude potrebná úplná výmena vykurovacieho telesa.

Chybná riadiaca doska

Ak sa 12 - 15 minút po začiatku prania na displeji stroja Atlant zobrazí chyba F3 a proces prania sa úplne zastaví, znamená to, že mohla zlyhať riadiaca doska. Jedná sa o mikroobvod, ktorý riadi pracovný proces práčky. V podstate vyhorí relé umiestnené na riadiacej doske, ktoré je zodpovedné za zapnutie vykurovacieho telesa alebo dráhy. V takom prípade budete musieť vymeniť vyhorené relé alebo spájkovať stopy. V čase zlyhania procesora bude potrebné úplne vymeniť riadiaci modul.

Problém s elektroinštaláciou

Ak sa na práčke objaví chyba F3, potom zmizne, potom je poškodené vedenie od vykurovacieho telesa k riadiacemu modulu. V takejto situácii musíte skrútiť poškodené vedenie alebo úplne vymeniť slučku za drôty.

Pozri tiež:

8385 0

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy