Domov Opravy Veľké domáce spotrebiče Práčka LG udáva chybu DE - čo to znamená?

Práčka LG udáva chybu DE - čo to znamená?

Zatvorili sme dvere, stlačili sme „Štart“ a namiesto naplnenia vodou sa na displeji zobrazil kód DE. Táto chyba sa v zásade objaví na začiatku prania. Čo robiť? Čo znamená chyba DE v práčke LG? Ako môžem problém vyriešiť sám? Odpovede na všetky tieto otázky nájdete v tomto článku.

Dekódovanie chyby

Práčka LG udáva chybu DE

Chyba DE znamená, že dvere práčky nie sú zatvorené alebo zámok dverí nefunguje. Príčinou poruchy je v zásade porucha blokovania strešného okna (HLD), ale môžu byť tiež chybné pánty, rukoväť, západka alebo ovládací modul.

Na práčkach LG bez displeja znamená kód DE: všetky ukazovatele teploty, režim prania a plákania blikajú alebo sa rozsvietia súčasne. Tieto signály naznačujú, že dvere poklopu nie sú zatvorené.

Pozri tiež - Chyba PF v práčke LG - čo robiť, ako dekódovať?

Ako chybu opraviť sami

Mohlo by sa zdať, že príčina poruchy je známa a stačí len tesnejšie uzavrieť poklop. Takéto akcie často stačia a problém zmizne. V opačnom prípade dôjde k poruche z vážnejšieho dôvodu:

  • Zlomený západkový hák, blokovacie zariadenie strešného okna
  • Posun pružiny alebo svorky, blokovacie zariadenie strešného okna
  • Porucha elektronického snímača zariadenia na blokovanie strešného okna
  • Porucha ovládacej dosky práčky

Dôležité:

Tu sú uvedené najčastejšie príčiny chyby, sú možné aj ďalšie menej známe poruchy a pre ich presné stanovenie sa odporúča zavolať odborníka.

V prípade výskytu DE kódu sa odporúča vykonať sériu postupných akcií, ktoré vám môžu pomôcť zbaviť sa chyby sami.

  • Na začiatok stojí za to skontrolovať tesnosť zatvárania poklopu, možno nie je zatvorený. Ak to chcete urobiť, stačí to silnejšie stlačiť.
  • Mali by ste tiež skontrolovať, či nedochádza k vonkajšiemu rušeniu celých dverí.
  • Skontrolujte vnútro dvierok poklopu. Je možné, že sa oblečenie dostalo medzi nakladací poklop a bubon a prekážalo v ich tesnom zatváraní. Mali by ste tiež venovať pozornosť úchytke držiaka, možno sú na ňom predmety, ktoré narúšajú zatváranie.
  • Skontrolujte dvere poklopu, či nie sú zdeformované, ak sú zistené, je potrebné dotiahnuť bočné závesy.
  • Ak sa nič z vyššie uvedeného nenájde alebo nepomôže, mali by ste práčku úplne resetovať. Postupujte podľa nasledujúcich krokov: otvorte dvierka, odpojte zariadenie od siete vytiahnutím zástrčky, počkajte 15 - 20 minút, potom znova pripojte zariadenie a zavrite dvierka.

Ak po vykonaní vyššie uvedených krokov chyba pretrváva, má zmysel zvážiť ďalšie príčiny poruchy.

Poruchy vyžadujúce opravu

V nasledujúcej tabuľke nájdete príčinu chyby:

Opis problému Príčina chyby Riešenie
Dvere poklopu sa úplne nezatvoria ani nezablokujú. Západka je zle opotrebovaná alebo zlomená Výmena prvku
Dvere sa zatvoria a uzamknú, ale práčka nespustí umývací program. Uzamykacie zariadenie je mimo prevádzky Výmena prvku
V režime prania, pláchania alebo odstreďovania práčka prestala pracovať a vygenerovala chybu DE. Je cítiť horiaci zápach. Chybný ovládací modul. Mikroobvod najčastejšie „trpí“ v dôsledku vyhorenia kontaktov počas prepätia alebo v dôsledku vstupu vody do elektroniky. Je potrebné demontovať predný panel demontážou hornej časti stroja. Potom odstráňte dosku. Poškodené oblasti sú okamžite viditeľné - sčernie, viečka kondenzátorov sa vypuknú, sú viditeľné stopy po prasknutí. Keď sa zistí chybná časť, je to spájkované a na jej miesto je nainštalovaná nová.
Rukoväť nefunguje a dvere nie sú upevnené. Zlomená rukoväť Výmena prvku
Dvere poklopu sa nezatvárajú a sú skosené Opotrebenie slučky Nastavenie slučiek alebo ich úplná výmena

Záver

Poruchy práčky nie sú vylúčené z jej životného cyklu. Preto v prípade bežnej chyby budú ľudia, ktorí si prečítali tento článok, úplne schopní určiť príčinu nepríjemnosti a často ju dokážu sami opraviť. Vždy je však lepšie sa chybe vyhnúť, ako ju opraviť. Takže nezabudnite na prevádzkový poriadok a rešpekt.

Pozri tiež:

7068 0

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy