Domov Opravy Malé domáce spotrebiče Televízia začala zle ukazovať - ​​čo robiť?

Televízia začala zle ukazovať - ​​čo robiť?

Mnoho odborníkov predpovedalo vysídlenie televízie a televízie všeobecne cez internet, ale nestalo sa tak. S rozvojom technológie ani dodnes nebolo možné vyriešiť problém s obrazom v televízore a mnohí sa pýtajú prečo a čo robiť ak ukazuje zlu TV?

Faktory ovplyvňujúce obraz

Ukazuje zle v televízii, prečo a čo robiť

  • nastavenie televízora bolo vykonané nesprávne;
  • nesúlad technických charakteristík zariadenia s dosahom prenášaného signálu;
  • nepriaznivé poveternostné podmienky, ako je sneh, dážď alebo hmla;
  • neporiadok komunikačného kanála s inými zdrojmi.

Pozri tiež - Ako sami zmeniť maticu na televízore

Vykonávanie preventívnych prác na televíznom kanále

Niekedy existujú prípady, keď signál na kanáli zmizne na určitý čas (najčastejšie na niekoľko hodín), aby bolo možné vykonať množstvo technických manipulácií potrebných na údržbu zariadenia. V prípade, že iné kanály fungujú normálne, musíte chvíľu počkať a vysielanie sa obnoví. V niektorých prípadoch sa počas údržby môže na obrazovke zobraziť špeciálna úvodná obrazovka, ktorá slúži na signalizáciu vykonávania týchto prác.

Je potrebné poznamenať, že obraz nemusí chýbať v prípade poruchy vášho kameramana. Aby ste sa uistili, že nie je k dispozícii žiadny signál, musíte kontaktovať susedov pripojených k rovnakému operátorovi. V prípade, že problém pre vás a vášho suseda je rovnaký a nezmizne dlhšiu dobu, musíte telefonicky kontaktovať operátora alebo osobne navštíviť úrad, aby ste skontrolovali stav svojho osobného účtu alebo sa informovali o prípadných opravách na linke.

Možné problémy s anténou

Možné problémy s anténou

Väčšina ľudí v našej krajine používa pomerne staré rádiové prijímače. Za zlých poveternostných podmienok, ako je napríklad snehová búrka, búrky a hmloviny, tieto prijímače začnú zle zachytávať signál a môžu sa vyskytnúť problémy so zvukom a obrazom. Aby ste tieto faktory neutralizovali, stačí nainštalovať silnejšiu anténu.

Okrem vyššie uvedených faktorov môže poškodená anténa spôsobiť aj problémy s obrazom. Môže to byť spôsobené silným vetrom alebo krupobitím. Nebezpečenstvo tiež predstavuje nahromadenie snehu, ktorý by mohol zostať na povrchu zariadenia a nevydržal jeho váhovú deformáciu.

Pri absencii viditeľného poškodenia by anténa mohla zmeniť svoju polohu v priestore a otočiť sa opačným smerom. Môže sa to stať v dôsledku nesprávnej inštalácie alebo použitia nevhodných upevňovacích zariadení.

Rušenie počas príjmu signálu

Najčastejšie sa s týmto problémom stretávajú obyvatelia letných chát, a nie mestské byty. Mnoho ľudí sa sťažuje, že ich televízne programy sú zlé.A to sa deje kvôli vlastnosti rádiového signálu rozptýliť sa vo vesmíre, pretože mestské vysielače sa najčastejšie nachádzajú vo veľkých mestách a signál nekryje veľké vzdialenosti zle. Na vyriešenie tohto problému je potrebné vymeniť prijímač za výkonnejší alebo zdvihnúť anténa pokiaľ je to možné, o pár metrov. Stojí za to opustiť antény, ktoré sú nainštalované priamo na skrini televízora, pretože jednoducho nemôžu poskytnúť požadovaný signál.

Obyvatelia výškových budov čelia týmto problémom v prípade nelegálneho rušenia v telekomunikačnom systéme. Inštalácia nového zariadenia často vedie k preplneniu vzduchu a signál jednoducho nedosahuje. Inštalácia všetkých antény a satelitné paraboly sa musia vyrábať iba po konzultácii s dozornými orgánmi. Ak toto povolenie neexistuje, môžete požiadať o demontáž tohto zariadenia kontaktovaním súdu.

Chybný drôt alebo pripevnenie

Chybný drôt alebo pripevnenie

Existujú prípady, keď televízor zobrazuje zle kvôli nedostatku tesného kontaktu medzi vodičom a vstupom prijímača nainštalovaného v prístroji. Z dôvodu nárazového vetra alebo z iných dôvodov môže kontakt pravidelne odchádzať. Potom sa obraz začne kaziť alebo sa na obrazovke objaví šedočierne vlnenie. Aby sa odstránil tento problém, je potrebné odpojiť vodič od konektora a skontrolovať jeho celistvosť na prítomnosť oxidácie, ak sa zistí, že je prítomná, očistite ju a potom ju vráťte na svoje miesto. Ak máte vo svojej miestnosti nainštalovaných niekoľko zariadení, je potrebné adaptér skontrolovať, pretože je často nainštalovaný nesprávne a mohol by sa časom posunúť.

Po vykonaní všetkých kontrol upevnenia je potrebné skontrolovať samotný kábel, či nie je viditeľne poškodený. Niekedy domáce zvieratá zničia celú štruktúru kábla zubami a pazúrmi. Je prísne zakázané vešať na kábel akékoľvek predmety alebo ho drôtovať s veľkými uhlami ohybu, čo môže mať za následok vnútorné pretrhnutie kábla, ktoré si nemôžete vizuálne všimnúť. Ak kábel nie je vo vchode, ale vonku, musí byť pevne pripevnený k fasáde budovy, pretože počas nepriaznivého počasia sa môže začať visieť a niečo zachytávať, následne sa pretrhnúť, najmä ak má značnú dĺžku.

Nesprávne nastavenia zariadenia

Tento problém sa prejavuje absenciou väčšiny televíznych kanálov a spontánnou zmenou pozícií kanálov vo vašom prístroji. V takom prípade by malo zariadenie konfigurovať iba odborník, pretože tento proces je dosť časovo náročný a vyžaduje špeciálne znalosti. Ak prijímate služby televízneho vysielania od súkromného operátora, môžete kontaktovať službu podpory a ten vám pošle osobu.

V zriedkavých prípadoch môže dôjsť k rušeniu, keď je signál nadmerný.

Porucha hardvéru televízora

Stojí za to zamerať svoju pozornosť na tento bod, ak pre vás zariadenie začalo neočakávane zle zobrazovať obraz a počas procesu prepínania kanálov nedôjde k žiadnym viditeľným zmenám. Tento problém je obzvlášť akútny na starej technológii, ale v niektorých prípadoch sú na ňu náchylné modely nových televízorov, ktoré po krátkej dobe prevádzky prestali normálne zobrazovať obraz a vydávať zvuk. Najčastejšie je tento problém spojený s poruchovým prevodníkom, ktorý je nevyhnutný na prevod signálu na nízku frekvenciu. Menej často je to prijímač, ktorý je zodpovedný za príjem. Je nepravdepodobné, že by ste si tieto časti sami podriadili, takže najlepšou voľbou by bolo vymeniť lepiacu časť za novú. Ak je zariadenie v záruke, môžete sa obrátiť na servisné stredisko, ktoré diagnostikuje a zistí príčinu poruchy.Ak je manželstvo továrenské, s najväčšou pravdepodobnosťou ho bezplatne vymeníte.

Výkon

V tomto článku sme sa pozreli na prečo a čo robiť ak ukazuje zlú televíziu, preštudoval všetky možné príčiny a možnosti ich eliminácie a prediskutoval všetky nuansy spojené s touto problematikou.

Pozri tiež:

17921 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy