Domov Opravy Malé domáce spotrebiče Ako si sami opraviť sušič vlasov

Ako si sami opraviť sušič vlasov

Sušič vlasov, ako každý domáci spotrebič, sa zvykne zhoršovať, v tomto článku vám povieme, ako na to Oprava sušiča vlasov na mieru, bez toho, aby ste ho preniesli do služby, kde vám vezmú veľa peňazí.

Dizajn fénu

Dizajn fénu

Skôr ako ti poviem, ako na to oprava fénu, popíšeme jeho konštrukciu. Moderné sušiče vlasov od spoločnosti Rowenta (Roventa) a ďalších výrobcov sa vo vnútri skladajú z nasledujúcich prvkov:

  • Elektrický motor;
  • ventilátor;
  • špirála (vykurovací článok);
  • ovládací panel (spínače rýchlosti a spínače);
  • kábel na pripojenie k sieti cez zásuvku.

Ako môžete usúdiť z vyššie uvedeného zoznamu prvkov, zariadenie má veľmi jednoduchý dizajn, takže si môžete jednotku sami rozobrať a vyrobiť opravy fén urob si sám nebude ťažké.

Z balíka nástrojov vám prídu vhod nasledujúce veci - multimetr, plochý alebo krížový skrutkovač (podľa vyhotovenia) a malá spájkovačka.

Pozri tiež - Hodnotenie najlepších modelov sušičiek vlasov na domáce použitie

Príčiny poruchy a možnosti ich odstránenia

Oprava sušiča vlasov DIY - príčiny poruchy

Pretože dizajn je veľmi jednoduchý, existuje len veľmi málo dôvodov pre poruchy, hlavne sú tieto:

Problémy s káblom

Nie je napájanie a sušič vlasov sa nespustí - v tomto prípade sa v prvom rade uistite, či je kábel neporušený a či je v zásuvke prúd, na to potrebujete multimetr, v extrémnych prípadoch pomôže bežný indikačný skrutkovač.

Ak je napájanie, ale sušič vlasov sa nespustí, je potrebné vykonať úplnú kontrolu kábla, možno ste ho niekde zlomili alebo prerezali. Najzraniteľnejšie oblasti sú miesto, kde kábel vstupuje do skrinky, a miesto, kde sa pripája k zástrčke. Ak je s káblom všetko v poriadku, budete musieť demontovať skrinku prístroja. Len čo ho rozoberiete, skontrolujte spojovacie miesta kábla s vnútornými prvkami, často sa stáva, že drôt jednoducho spadol z motora, a potom sa celá oprava zredukuje na malé tesnenie.

Čo ak sú všetky kontakty v poriadku a sušič vlasov sa stále nechce spustiť? Pomocou elektrického obvodu modelu je potrebné skontrolovať jeho prvky z hľadiska funkčnosti - poistky, prepínač rýchlosti a režimu, tlačidlo zapnutia a vypnutia. Existujú situácie, keď dôjde k prepáleniu poistky, a preto sa nemusí sušič vlasov spustiť. V takom prípade pomôže výmena prvku, stačí zvoliť ten pravý, vlastnosti by mali byť identické alebo minimálne také, aké boli.

Stáva sa to aj opačne, po zapnutí sa fén nechce vypnúť, nastáva problém iba s vypínačom. Keď tlačidlo zapnutia / vypnutia nefunguje. Je potrebné demontovať sušič vlasov a vyčistiť kontaktné polia prvku alebo ho vymeniť v prípade poruchy.

Problémy s ventilátormi

Ventilátor sa netočí alebo pomaly naberá rýchlosť - v každom prípade budete musieť rozobrať sušič vlasov, aby ste sa dostali k ventilátoru. Najskôr skontrolujte, aké čisté sú obežné kolesá dúchadla, ktoré sa niekedy nemôžu pretočiť kvôli vlasom, ktoré sú okolo nich navinuté.Demontujte samotný ventilátor a vykonajte zásadné čistenie, pretože existujú modely, kde sú v tomto prvku nainštalované filtre, ktoré je tiež potrebné vyčistiť.

Ak tieto opatrenia nepomohli, pomôže iba úplná výmena, pretože je často nemožné ju opraviť vlastnými silami.

Poruchy motora

Počas prevádzky vychádza zo sušiča vlasov zápach horiacich vodičov alebo sa v oblasti elektromotora pohybujú iskry - asi najnepríjemnejšia porucha pre tých, ktorí vyrábajú oprava fénu samostatne doma. Pred pokračovaním v oprave pomocou testeru zistite, či je porucha spojená s motorom. Na vlastnú opravu môžete zabudnúť, samozrejme, ak pochopíte tieto problémy, môžete vyskúšať. Najlepšie je však tento prvok vymeniť alebo odniesť do dielne.

Problémy s vykurovacím telesom

Zo sušiča vlasov namiesto horúceho vzduchu vychádza studený vzduch - celý problém sa skrýva vo vykurovacej špirále, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou vyhorela a prestala fungovať. V tomto prípade oprava fénu sa deje nasledovne - rozoberieme ventilátor sušiča vlasov a dostaneme sa k špirále a skontrolujeme ju. Môžete sa pokúsiť opraviť tento prvok, ale to veľmi nepomôže, pretože zariadenie po niekoľkých mesiacoch znova prestane fungovať. Najlepšie je kúpiť si nový sušič vlasov, aby ste sa vyhli trvalým poruchám tohto konštrukčného prvku.

Povedali sme vám, z akých dôvodov nemusí váš sušič vlasov fungovať a ako ich vyrábať Oprava sušiča vlasov na mieru... Ak si nie ste istí svojimi schopnosťami, môžete prístroj odniesť do technickej služby, kde zaručene odstránite všetky problémy.

Pozri tiež:

11960 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy