Domov Starostlivosť Vstavané spotrebiče Ako rýchlo vyčistiť rúru od mastnoty a uhlíkových usadenín

Ako rýchlo vyčistiť rúru od mastnoty a uhlíkových usadenín

ako čistiť rúru od mastnoty a uhlíkových usadenínMôžem rýchlo vyčistiť rúru alebo rúru doma? Je možné zmeniť silne znečistený povrch na vzorku dokonalej čistoty? Ľahko! Pripravte si potrebné náradie: ocot, amoniak, vodu, mydlo a dôvtip. Začnime teraz boj proti ukladaniu tukov a uhlíka!

 

Ako čistiť rúru od starého tuku a usadenín

Máte málo času na čistenie? Zaujíma vás, ako rýchlo vyčistiť rúru? V takom prípade môžete na čistenie povrchov rúry použiť chemikálie. Výrobky Edelstar alebo Amway účinne vyčistia veľmi znečistené povrchy vo vnútri aj mimo rúry. Celý proces čistenia popálenín trvá trochu času a pozostáva z troch etáp:

 1. Pred umývaním elektrickej rúry urobte potrebné bezpečnostné opatrenia: nasaďte si ochranné rukavice, otvorte okno, obmedzte prístup do kuchyne pre deti a domáce zvieratá. Chcete vyčistiť sklo? Odskrutkujte skrutky na dverách a vyberte ich.
 2. Špeciálna kefa alebo bežná kefa na holenie pomôžu zbaviť sa starého pripáleného tuku a na čistenie na ťažko dostupných miestach použijú starú zubnú kefku. Produkt naneste na znečistený povrch a nechajte pôsobiť 2 hodiny. Po uplynutí tejto doby ho utrite a dôkladne opláchnite vodou.
 3. Po dokončení čistenia umyte použitý inventár, utrite rúru, vložte sklo a utiahnite skrutky.

Chemikálie na čistenie rúry

Chemická metóda je vynikajúci spôsob, ako neutralizovať staré mastnoty a usadeniny, nezabudnite však, že má veľa nevýhod. Na pravidelné čistenie používajte bezpečnejšie výrobky, ako je mydlo, ocot a sóda bikarbóna.

Pozri tiež - Ako si sami nainštalovať a pripojiť elektrickú rúru

Sóda, ocot a voda - a rúra je čistá

Môžete použiť ľudové prostriedky: ocot a sódu bikarbónu ako prostriedok na pravidelné čistenie rúry od spáleného tuku. Metóda sóda-ocot sa používa v týchto prípadoch:

 • Ako pravidelná údržba rúry doma. Po odstránení suchých zvyškov v rúre navlhčite špongiou vyčistený povrch a rošty, rovnomerne naneste ocot a nechajte pôsobiť asi tri hodiny. Nie je vaša rúra veľmi špinavá? Potom vám postačí jedno ošetrenie, ktorým ľahko vyčistíte vnútro rúry a zbavíte sa popálenia. Na odstránenie odolných škvŕn použite natretý štetec alebo špongiu.
 • Ak chcete vyčistiť veľmi znečistený povrch, môžete zriediť kyselinu octovú a vodu v pomere jedna ku jednej, navlhčiť v roztoku handričku a dôkladne utrieť steny v rúre. Potom pripálený tuk posypte sódou bikarbónou a nechajte pôsobiť 1 hodinu. Táto metóda spočíva v chemickej reakcii s uvoľnením vodíka, ktorá účinne a bezpečne odstráni aj starú špinu. Po vyčistení rúru opláchnite teplou vodou a mydlom a utrite dosucha.

Rýchle čistenie špinavého skla v rúre

Ďalším dobrým spôsobom, ako si doma vyčistiť rúru, je vysokoteplotná metóda.Takto môžete ľahko umyť sklo a zbaviť ho starých mastných škvŕn. Za týmto účelom vezmite sklenenú misku a nalejte do nej jeden liter vody a 20 gramov octovej esencie. Misu vložte do rúry predhriatej na 150-170 stupňov. Po 30 minútach rúru vypnite a špinavý povrch otrite, kým nevychladne. Na rýchle očistenie pohára posypte sóda bikarbónu navlhčenou špongiou a povrch utrite a po 40 minútach pohár osušte. V takom prípade pôjde úplne všetka špina a vaša rúra bude opäť svietiť čistotou.
Ako rýchlo vyčistiť sklo rúry od nečistôt

Tri jednoduché tipy na čistenie rúry

 1. Môžete pridať trochu vody do žiaruvzdorného riadu, pridať do nej prostriedok na umývanie riadu alebo bežné mydlo na pranie. Zapneme rúru a zmes varíme asi hodinu na asi 150 stupňoch. Počas prípravy výrobku neotvárajte rúru, aby ste sa neoparili. Ďalej rúru vypnite a nechajte vychladnúť. Steny utrite špongiou alebo handričkou a opláchnite vodou.
 2. Táto metóda odstraňovania tuku zahŕňa použitie amoniaku. Pomocou tohto nástroja môžete efektívne vyčistiť rúru od starých usadenín uhlíka. Vložte misu s vodou do rúry a nalejte do nej niekoľko kvapiek amoniaku. Rúru zavrite a dvierka po obvode zalepte vzduchotesnosťou. Túto zmes nechajte pôsobiť cez noc. Pre efektívnejší efekt môžete steny potrieť amoniakom. Na druhý deň rúru umyte. Samozrejme, hlavnou nevýhodou tejto metódy je štipľavý zápach. Preto pri použití amoniaku vyvetrajte miestnosť a zabráňte deťom v prístupe k rúre.
 3. Efektívne. Zmes peroxidu vodíka a sódy bikarbóny vám pomôže dôkladne vyčistiť rúru. Pripravte si 1/4 šálky sódy bikarbóny a 3% peroxidu vodíka. Kombinujte ingrediencie a miešajte, kým sa nevytvorí kašovitá hmota. Výslednú zmes nanesieme na špinavé steny rúry a v tejto forme ju chvíľu necháme. Ďalej povrch utrieme a opláchneme vodou. Je potrebné poznamenať, že tento výrobok je ideálny na čistenie nielen povrchu rúry, ale aj na umývanie liatinového a poniklovaného riadu.

Ako vidíte, rúru môžete vyčistiť pomocou domácich nástrojov. Tieto výrobky používajte pravidelne, aby vaša rúra potešila nielen lahodnými jedlami, ale aj aby bola vynikajúco čistá.

Pozri tiež - Ako si vybrať elektrickú rúru: typy, režimy, spôsoby čistenia

21894 1

Jedna myšlienka na tému „Ako rýchlo vyčistiť rúru od mastnoty a uhlíkových usadenín“

 1. Nika123:

  Dievčatá, na čistenie odporúčam hubky z melanínu, ktoré okamžite odstránia všetko a nepotrebujete žiadny saponát, nič ... trochu navlhčíte vodou a je to.

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy