Domov Starostlivosť Malé domáce spotrebiče Čo môžete čistiť na obrazovke LCD TV

Čo môžete čistiť na obrazovke LCD TV

utrite obrazovku lcd tvAj tí najsklizňovanejší a najčistejší majitelia, ktorí s domácimi spotrebičmi zaobchádzajú veľmi opatrne, majú na televíznej obrazovke nežiaduce nečistoty. Nahromadený prach, náhodné odtlačky prstov a iné nečistoty musia byť skôr alebo neskôr odstránené. Ak nebudete dodržiavať určité pravidlá starostlivosti o LCD monitor, životnosť digitálnej technológie sa výrazne zníži. Aby ste sa vyhli strate sýtosti farieb a vynikajúcemu vizuálnemu obrazu, musíte pri starostlivosti o obrazovku LCD dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel. Zvážme najpopulárnejšie spôsoby efektívneho čistenia povrchu televízora, ako aj možnosti prostriedkov, ktorými je prísne zakázané otrieť plazmové a LCD televízory.

Kvôli nekvalitnej starostlivosti o obrazovku sa objavujú škrabance, matné škvrny, zbytočné odlesky, ktoré kazia pohodlné sledovanie jasných kontrastných rámov. Zastavenie čistenia monitora vopred zhorší vynikajúcu viditeľnosť obrazovky. V dôsledku hromadenia prachu zo statickej elektriny sa skutočne kvalita obrazu výrazne zhoršuje.

Plazmový alebo LCD televízor už doma máte alebo plánujete vhodný nákup. Je vhodné oboznámiť sa s tým, ako ho správne vyčistiť bez poškodenia tenkej obrazovky.

Efektívne techniky starostlivosti o obrazovku

Aby LCD a plazmové televízory pozostávajúce z niekoľkých vrstiev citlivých na agresívne čistenie nestrácali farebný kontrast, mali by ste počúvať názor výrobcov moderných technológií. Odborníci odporúčajú čistenie iba pomocou výrobkov špeciálne určených na tento účel.

Zvážme najobľúbenejšie metódy:

 1. Utierky navlhčené špeciálnym zložením. Môžu byť použité na utretie plazmových panelov a LED povrchov. Navlhčené obrúsky účinne čistia povrch, neobsahujú abrazívne látky, alkoholové prísady, ktoré môžu poškodiť obrazovku, a tiež odstraňujú statickú elektrinu.
 2. Sada suchých a vlhkých obrúskov. Pôsobia antistaticky, dokonale sa vyrovnajú s nečistotami a suché utierky absorbujú vlhkosť a zabraňujú vzniku pruhov a šmúh na plazmových a LCD obrazovkách.
 3. Suché mäkké utierky, ktoré nepúšťajú vlákna - slúžia na odstránenie prachu z obrazovky LCD. Na odstránenie iných druhov kontaminácie je potrebné použiť špeciálne čistiace prostriedky (aerosóly, gély).
 4. Utierky z mikrovlákna dobre fungujú s mastnými škvrnami, odtlačkami prstov a usadeným prachom. V prípade potreby navlhčite čistiacim prostriedkom alebo čistou vodou. Tkanina z mikrovlákna dokonale absorbuje prebytočnú vlhkosť bez zanechania škrabancov.
 5. Aerosóly, gély, peny. Čistiace prostriedky neobsahujú alkohol ani alergénne látky. Použitím antistatického spreja alebo peny je celý povrch obrazovky pokrytý vrstvou, ktorá znižuje statický náboj. Čistiaci prostriedok sa predtým nanesie na handričku z mikrovlákna alebo mäkkú handričku, potom sa obrazovka LCD utrie.
 6. Najlepšou možnosťou pre vysoko kvalitnú starostlivosť o zariadenie sa považuje súprava, ktorá obsahuje čistiaci prostriedok vo fľaši, obrúsok s mikrovláknom a antistatickú kefu.Súprava nevyhnutne obsahuje návod na použitie, niekedy je k dispozícii ďalšie príslušenstvo pre dôkladnejšie použitie.

Týmto spôsobom môžete utrieť nielen televízor, ale aj akýkoľvek typ monitora, napríklad tablet, počítač alebo notebook. Stojí za výber nástroja na základe vašich vlastných preferencií a rozpočtu.

Pozri tiež - Ako správne vyčistiť diaľkové ovládanie televízora

Nevhodné látky na čistenie televíznej obrazovky

Používanie látok vhodných na čistenie a čistenie v každodennom živote je na čistenie LCD panelov úplne nevhodné. Všetky druhy rozpúšťadiel, čistiace prostriedky s abrazívnymi časticami, amoniak, roztoky obsahujúce acetón, benzín a etylalkohol majú nepriaznivý vplyv na obrazovku. Čistenie panelu nasledujúcimi látkami beznádejne pokazí techniku:

 1. Bežné vlhčené utierky na hygienické účely obsahujú škodlivé látky, ktoré zanechávajú šmuhy.
 2. V jednorazových obrúskoch sú uteráky husté častice, ktoré poškriabajú povrch.
 3. Alkoholové roztoky ľahko rozpustia antireflexný povlak. Vďaka tomu sa objavia malé praskliny.
 4. Sóda bikarbóna, lúh sodný, prací prášok poškodia tenkú vrstvu poťahu.
 5. Výrobky používané v kuchyni alebo v kúpeľni na umývanie riadu, okien alebo dlaždíc obsahujú acetón alebo amoniak, takže ich použitie pôsobí na panely z tekutých kryštálov mimoriadne nepríjemne.

nevhodné metódy čistenia monitora

Užitočné tipy

 1. Kvôli vlastnej bezpečnosti odpojte prístroj od elektrickej siete. Zhasnutý, tmavý monitor odhalí všetky stopy nečistôt, budú lepšie viditeľné, čo prispeje k ich rýchlemu čisteniu.
 2. Mäkká handrička, ktorá nepúšťa vlákna, urobí skvelú prácu s prachom.
 3. Kvôli krehkosti antireflexnej vrstvy je zakázané všelijako tlačiť, škrabať, škrabať nechtami, rôznymi predmetmi.
 4. Nastriekajte priamo na špinavý povrch, nie na handričku, ktorá nepúšťa vlákna, alebo z mikrovlákna. Udržujte ho vlhký, ale nie príliš mokrý.
 5. Je oveľa pohodlnejšie čistiť v miestnosti s dobrým osvetlením.
 6. Pripojte k zdroju napájania až po úplnom vyschnutí povrchu televízora.

Nestačí utrieť televízny panel, je potrebné dôsledne sa starať o celé puzdro, zabrániť hromadeniu prachu na celom povrchu.

Pozri tiež:

6244 1

Jedna myšlienka na tému „Čím môžete vyčistiť obrazovku LCD TV“

 1. Arcadiy:

  Dyakuyu, keď som dospel do konca. Nemusel som experimentovať.

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy