Domov Inštalácia / Konfigurácia Vstavané spotrebiče Tipy na inštaláciu mrazničky pre domácich majstrov

Tipy na inštaláciu mrazničky pre domácich majstrov

Mrazničky je potrebné inštalovať iba vtedy, keď nemáte dostatočný objem mrazničky na uskladnenie potravín pri nízkych teplotách v chladničke. Momentálne je na trhu široká škála mrazničiek pre domácnosť, sú to dva typy, obyčajné, samostatne stojace a zabudované pod doskou. V tomto článku vám pomôžeme zistiť, ako správne nainštalovať a pripojiť mrazničku vlastnými rukami bez toho, aby ste volali špecialistu.

Inštalačné požiadavky

Požiadavky na inštaláciu mrazničky

  1. Prvým krokom je pozorné prečítanie požiadaviek na inštaláciu mrazničky a jej pripojenie k elektrickej sieti bytu. Aby všetko dobre dopadlo, musíte postupovať podľa niekoľkých jednoduchých tipov.
  2. Bez ohľadu na to, kam zariadenie nainštalujete, či už ide o stenu alebo kuchynský stôl, musí byť splnená jedna dôležitá požiadavka, a to prítomnosť vzduchovej medzery nevyhnutnej pre zariadenie. Mal by mať minimálne 5 centimetrov a mal by byť umiestnený na všetkých stranách domáceho spotrebiča. Spodná medzera by mala byť asi 8 centimetrov, aby mraznička správne vychladla.
  3. Je prísne zakázané inštalovať zabudovanú mrazničku pod plynový alebo elektrický sporák. Ak stále chcete umiestniť mrazničku na také miesto, musíte ju nainštalovať na opačnú stranu sporáka.
  4. Na rozdiel od chladničky môže byť mraznička inštalovaná v chladnej miestnosti. Pred inštaláciou mrazničky do nevykurovaných miestností, ako je podkrovie alebo balkón, je však potrebné oboznámiť sa s technickou dokumentáciou, ktorá určuje prípustnú prevádzkovú teplotu zariadenia, takzvanú klimatickú triedu.
  5. Pred inštaláciou mrazničky sa musíte ubezpečiť, že elektroinštalácia vydrží zaťaženie, na ktorom je zariadenie zapnuté. Najčastejšie je v starých domoch a bytoch vedenie dosť staré a málokedy niekto rozmýšľa o jeho zmene. Aby zariadenie nezlyhalo, je potrebné použiť silné vedenie so zemnou slučkou. V niektorých prípadoch môže byť potrebné vymeniť elektroinštaláciu.
  6. Ak vaše zariadenie nemá funkciu automatického zatvárania dverí, môžete sa uchýliť k malému triku. Odskrutkujte dve zadné nohy, pretože dvere sú mierne skreslené, dvere sa samy neotvoria, ak ste ich úplne nezavreli.
  7. V prípade, že šnúra prístroja nedosiahne zásuvku, je zakázané používať také zariadenie ako prepäťovú ochranu, v bežnom prostredí nazývanú nosič. Je potrebné preniesť zásuvku vlastnými rukami, aby ste mohli mrazničku pripojiť priamo k sieti.

V tomto článku sme vám povedali, ako nainštalovať a pripojiť mrazničku vlastnými rukami, objasnili sme niektoré body, ktoré vám môžu zjednodušiť život pri používaní mrazničky.

Pozri tiež - Najlepšie domáce mrazničky podľa hodnotení zákazníkov

9338 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy