Domov Inštalácia / Konfigurácia Vstavané spotrebiče Ako nainštalovať varnú dosku do pracovnej dosky vlastnými rukami

Ako nainštalovať varnú dosku do pracovnej dosky vlastnými rukami

Ak chcete vo svojej kuchyni vykonávať opravy, potom môžete kachle nezávisle vymeniť za varnú dosku. Dnes je moderným a funkčným riešením pre každú kuchyňu inštalácia varnej dosky do pracovnej dosky vlastnými rukami. Okrem toho môžete vytvoriť kombináciu, ktorá bude pozostávať z rúry a varnej dosky, aby ste nestratili vôbec nič. V tomto článku vám podrobne povieme, ako nezávisle nainštalovať varnú dosku na pracovnú dosku bez pomoci špecialistov.

Ako vyrezať otvor pre varnú dosku

Ako nainštalovať varnú dosku do pracovnej dosky
Ak ste niekedy museli robiť opravy vo svojom dome alebo v byte alebo ste sa zaoberali stavbou, potom bude správna inštalácia varnej dosky v doske pre vás jednoduchou záležitosťou. Počas inštalácie stačí presne zmerať jeho hrúbku a rozmery. No, poďme na to.

Aby ste mohli správne nainštalovať varnú dosku sami, musíte vedieť, ako vyrezať otvor v pracovnej doske. Všetky požadované veľkosti sú uvedené v pokynoch na diagrame, neprichádzajte s ničím novým. Takže urýchlite proces a výrazne znížite možné chyby merania. Merania je možné vykonať nezávisle, preto musíte varnú dosku položiť zdola nahor, potom zistiť dĺžku a šírku povrchu po stranách vo vnútri.

Upozorňujeme, že v pokynoch sa píše o minimálnych povolených zarážkach od okraja stola. Veľkosť zarážok môžete trochu zväčšiť, pretože úzke okraje sa môžu po chvíli zlomiť. Na povrchu stola je potrebné urobiť značenie v súlade s rozmermi a hrúbkou varnej dosky. Tu to vložíte. Ak chcete, aby boli čiary na tmavom povrchu viditeľné a zreteľnejšie, môžete lepiť pásy papierovej pásky a každý riadok na ne preniesť.

Potom musíte vyvŕtať otvor, z ktorého začína rez. Výrezy sa vyrábajú pomocou elektrickej priamočiarej pílky. Aby boli okraje výrezu rovnomerné a nedrobili sa na okrajoch, je vhodné použiť ručný smerovač a rohy zaobliť zaobleným zaoblením, pričom každý rez musí byť brúsený. Výsledné piliny môžete zbierať pomocou vysávača.

Keď ste s dierou hotoví, vezmite si varnú dosku a uistite sa, že ste ju správne vyrezali. Ak otvor opatrne vyrežete, povrch ľahko zapadne do výsledného výrezu.
Ako vyrezať otvor pre varnú dosku

Pozri tiež - Pripojte varnú dosku k elektrickej sieti sami

Pečaťujeme a pečatíme

Pred inštaláciou je potrebné časti pracovnej dosky spracovať silikónovým tmelom alebo nitrolakom. Chránite teda povrch dosky pred vodou, škvrnami od nečistôt, opuchom a predĺžite jej životnosť. Na inštaláciu môžete tiež použiť tesnenie, pretože sa lepí a plní rovnakú úlohu.

Samolepiace tesnenie je umiestnené na vrchu, okraje povrchu by na ňom mali ležať.Môžete tiež použiť hliníkovú pásku na utesnenie, ktorá mimochodom chráni pred teplotnými výkyvmi. Ak je tesnenie vysokej kvality, potom vám otvor v doske bude slúžiť dlhšie, nebude ho treba opravovať ani vymieňať.

Inštalácia sa tiež líši v závislosti od typu panelu - sú plynové a elektrické, plus samostatné charakteristiky upevnenia. Upevňovacie diely môžete pripevniť pomocou skrutiek.

Inštalácia a pripojenie elektrických varných dosiek

Dnešné elektrické panely sú veľmi funkčné, pri správnej povrchovej inštalácii zlyhávajú zriedka, preto nepotrebujú dlhšiu dobu opravy. Ak sú napriek tomu potrebné opravy, panel sa rýchlo odpojí a odkáže na kapitána sám, alebo môže byť oprava vykonaná nezávisle, vďaka čomu ušetríte peniaze za volanie špecialistu.

Pred inštaláciou varnej dosky ju položte na pracovnú dosku, otočte ju a pripojte drôty podľa schémy. Schéma nájdete na zadnej strane panelu, je to kvôli vašej pohodlnosti. Je potrebné brať do úvahy nielen jeho veľkosť, ale aj hrúbku. Keď sa inštalujete a pripájate sami, buďte opatrní. Ak pripojíte vodiče nesprávne, potom už nebudete nastavovať horáky a ich výhrevnosť.

Inštalácia a pripojenie elektrických varných dosiek

V prípade, že na pripojenie elektrického panela varnej dosky existuje špeciálny kábel k panelu, nepotrebujete ani zásuvku, ani zástrčku. Postačí pripojiť panel k drôtu. Rovnakým spôsobom je pripojená indukčná varná doska.

Pozri tiež - Oprava varných dosiek DIY: základné poruchy

Inštalácia a pripojenie plynových varných dosiek

Pri inštalácii plynovej varnej dosky vlastnými rukami musíte vidieť typ upevnenia. Nezabudnite na hrúbku a rozmery varnej dosky. Potom musí byť nainštalovaný, zarovnaný pozdĺž okraja stola a potom zaistený. Súprava spravidla obsahuje konzoly na upevnenie, sú umiestnené v spodnej časti. Elektrický vodič je zapojený do zásuvky.

Inštalácia a pripojenie plynových varných dosiek

Ak chcete pripojiť plynovú varnú dosku vlastnými rukami, musíte starostlivo preštudovať bezpečnostné pravidlá. Plyn sa uzavrie, potom sa varná doska pripojí pružnou hadicou k plynovému potrubiu. V matici musí byť umiestnené paronitové tesnenie. Potom zapnete plyn a horáky, skontrolujte spojenia hadíc, aby nedochádzalo k únikom. Aby ste to dosiahli, musíte mydliť všetky kĺby, ak pena nemá bubliny, nedochádza k netesnostiam, inštalácia sa vykonáva správne. Okrem toho sa na testovanie používajú analyzátory plynov.

Ak robíte všetko správne, potom by nemali byť problémy s inštaláciou varnej dosky. Hlavná vec je, že neponáhľate a nerobíte prácu efektívne, berúc do úvahy všetky nuansy inštalácie.

11776 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy