Domov Inštalácia / Konfigurácia Vstavané spotrebiče Nuance výberu a inštalácie vstavanej chladničky

Nuance výberu a inštalácie vstavanej chladničky

Ako nainštalovať zabudovanú chladničkuPri pohľade na obrázky z módnych časopisov prakticky všetkým „kuchynským“ obrázkom chýbajú chladničky. Kde sú? Sú Európania tak bohatí, že sa stravujú výlučne v kaviarňach a doma zanedbávajú jedlo? Nie, domácich kuchárov je v Európe dosť, len si vybrali vstavané modely.

 

 

 

Výhody a nevýhody zabudovanej chladničky

Nákup vstavanej chladničky v kuchyni je zahrnutý v plánoch tých, ktorí sa rozhodli pre dôkladnú štúdiu dizajnu a interiéru kuchyne. Mnohí majú negatívny postoj k samostatne stojacej chladničke, ktorá ničí harmóniu a zladené farby.

Je zaujímavé, že zabudované modely je možné inštalovať nielen do kuchynských súprav, ale aj do interiérov automobilov a kancelárskych skriniek.
Medzi výhody týchto výrobkov by som rád vyzdvihol nasledujúce:

  • Vďaka dodatočnej tepelnej izolácii (telo kuchynskej skrinky atď.) Spotrebujú podstatne menej elektriny;
  • Pracujú takmer nehlučne;
  • Hlavnou výhodou chladničky je utajenie. Je nepravdepodobné, že by niekto zvonku uhádol, kde je v kuchyni chladnička.

Vstavaná chladnička má celkovo dve nevýhody:

  • Objem vloženého modelu je oveľa menší ako analógového sóla;
  • Vysoké náklady na výrobky pôsobia odpudivejšie ako atraktívne.

Pozri tiež - Chladnička bez mrazu alebo odkvapkávania - čo je lepšie?

Odporúčania špecialistov na výber chladničiek

Aké sú hlavné kritériá pri výbere chladničky? Máte pravdu - pohodlne umiestnené police a úložné priestory. Mala by sa brať do úvahy výška produktu - majiteľ v kuchyni by nemal stáť na prstoch alebo na stoličke, aby dosiahol požadovaný produkt. Cenovo dostupné, pohodlné, všetko po ruke - to sú tri veľryby, na základe ktorých by ste si mali zvoliť model.

Podľa odborníkov by výška zabudovanej chladničky nemala presiahnuť 2 metre. Odporúčaný parameter je 1,5 metra. Ak je chladnička nižšia, odporúča sa inštalovať ju na podstavec.

odborné odporúčania

Inštalácia - tajomstvá inštalačných prác

Najdôležitejším parametrom pre inštaláciu je elektrická bezpečnosť. Aby mohla inštalácia chladiacej komory prebiehať bez závesu, je potrebné študovať veľa aspektov a pravidiel, ktoré pomôžu vykonať postup v správnom poradí. Ku každému jednotlivému modelu je priložený cestovný pas, ktorý obsahuje všetky odporúčania a požiadavky výrobcu.

Inštalácia chladničky nie je ľahká úloha. Je nevyhnutné, aby bol kondenzátor a kompresor umiestnené tak, aby čerstvý vzduch mohol voľne prúdiť.

Dôležité:

Každý jednotlivý model má svoje vlastné charakteristiky, inštalačné nuansy a požiadavky. Nedržte sa všeobecných pravidiel.

Pri vlastnej inštalácii produktu musíte venovať osobitnú pozornosť hornej medzere (nad chladničkou) pre príjem čistého vzduchu. Medzera musí byť najmenej 5 cm.

tajomstvá inštalačných prác
Všeobecne sa neodporúča venovať sa amatérskym vystúpeniam. Vstavané spotrebiče by mali inštalovať kvalifikovaní odborníci, ktorí poznajú všetky nuansy práce a poskytujú záruku za ich služby.

Akákoľvek nepresnosť urobená počas inštalácie chladiacej komory môže mať fatálne následky (menovite rozpad produktu). Aby ste sa vyhli zbytočným nákladom na opravy alebo nákup nového produktu, zverte prácu odborníkom.

Dizajn je odpudzujúcou vlastnosťou atraktívneho domáceho spotrebiča

Napriek vysokým nákladom má vstavaná chladnička na pulte obchodu skromný a neatraktívny vzhľad. Nemajú špeciálny lak alebo chrómovú povrchovú úpravu. Hotový vzhľad získa výrobok až po inštalácii do skrinky a na fasáde pripevnenej ozdobnej doske. Pokiaľ ide o samotný panel, všetko závisí výlučne od fantázie dizajnéra. Môže byť zladený striktne farebne s náhlavnou súpravou alebo môže vyniknúť na všeobecnom pozadí svojím vyzývavým sfarbením.

Pri výbere novej vstavanej chladničky sa odporúča venovať pozornosť jej vlastnostiam, a nie jej vzhľadu.

Dizajn vstavanej chladničky

Zhrnutie

Vstavané chladničky sú ideálnym riešením pre malé kuchyne. Ušetria nielen miesto, ale tiež urobia miestnosť atraktívnejšou a pohodlnejšou. Ak nemáte kvalifikáciu elektrikára, neodporúča sa produkt inštalovať sami. Po zaplatení skromnej (v porovnaní s nákladmi na chladničku) si môžete objednať služby profesionálov, ktorí rýchlo a kvalifikovane vykonajú všetky potrebné práce.

Pozri tiež - Tesnenie chladničky: výmena alebo oprava?

8155 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy