Domov Inštalácia / Konfigurácia Klimatizačné zariadenie Ako si vybrať a nainštalovať držiak klimatizácie

Ako si vybrať a nainštalovať držiak klimatizácie

Keď sa chystáte kupovať klimatizáciu, vynára sa pred vami niekoľko otázok: aká je jej funkčnosť a výkon, aká rozdielna je jej kvalita a cena, ako aj výber dizajnu. Stojí za to venovať pozornosť hluku emitovanému technológiou. To všetko je samozrejme veľmi dobré a potrebné pre vaše pohodlie, ale nie každý kupujúci klimatizačného zariadenia premýšľa o tom, ako opraviť systém vonkajšej jednotky. Tento držiak je držiak klimatizácie. V tomto článku vám povieme o všetkých druhoch montáže.

TOP 9 najlepších prenosných klimatizačných zariadení od spoločnosti Aliexpress

Na čo slúži konzola

Na čo slúži konzola

Aby ste pochopili, na čo slúži držiak klimatizácie, musíte vedieť, z čoho pozostáva váš rozdelený systém. Všetky zariadenia na reguláciu izbovej teploty teda pozostávajú z troch komponentov:

 • vnútorná jednotka, ktorá obsahuje výparník;
 • vonkajšia jednotka, v ktorej je umiestnený kondenzátor a pre ktorú je potrebný samotný držiak, pretože táto jednotka je umiestnená na fasáde budovy;
 • systém potrubí, cez ktoré sa prepravuje chladivo, a ktorý kombinuje dve jednotky do jedného deleného systému.

Každý z troch komponentov je namontovaný samostatne. Napríklad vnútorná jednotka je nainštalovaná na špeciálnej montážnej doske, ktorá sa dodáva so zariadením. Systém freónových vedení je zostavený pri inštalácii klimatizácie vlastnými rukami. Ak chcete namontovať vonkajšiu jednotku, musíte si samostatne dokúpiť spojovacie prvky a pre rovnaký model a výrobcu sa môžu líšiť. Závisí to od toho, ako a kam sa chystáte jednotku nainštalovať. Hlavné faktory ovplyvňujúce váš výber:

 • ľahkosť a pevnosť súčasne, tiež konzoly musia byť vhodné pre správne umiestnenie a veľkosť pre konkrétny model;
 • držiak vonkajšej jednotky klimatizácie musí vydržať váhu zariadenia a musí mať rezervu;
 • dodržiavanie všetkých noriem predpísaných v pokynoch na inštaláciu;
 • ochrana pred vplyvmi životného prostredia.

Pozri tiež:

Existujúce typy spojovacích materiálov

Existujúce typy spojovacích materiálov

Konzoly na pripevnenie klimatizácie sú distribuované podľa dizajnu a funkčnosti. Tiež, ak máte skúsenosti so zváraním kovov, môžete si zvoliť materiál, ktorý vám vyhovuje, a vyrobiť spojovacie prvky podľa veľkosti vášho zariadenia.

Konzoly sa podľa dizajnu rozlišujú na tieto typy:

 • kovové rohy sú navzájom zvarené pod uhlom 90 ° a majú hrúbku 2 až 2,5 mm. Tento typ je veľmi populárny kvôli svojim nákladom a rýchlosti výroby, pretože také konzoly je možné objednať od ľubovoľného zváracieho majstra. Avšak v závislosti od kvality zvárania a kovu môže závisieť od toho, ako dlho vám tieto spojovacie prvky budú slúžiť, pretože sú najviac náchylné na vplyvy prostredia a rýchlo sa stávajú nepoužiteľnými;
 • Kovový profil v tvare U, ktorý je zospodu vystužený výrezom žľabu.Tento typ je tiež dosť populárny, pretože zváranie je vyrobené vo výrobe a v každom prípade je nanesená špeciálna antikorózna náterová vrstva, ktorá dodáva konzole dostatočnú spoľahlivosť;
 • Kovový profil v tvare U je však spojený pomocou skrutiek a jedného vodorovného nosníka. Tento dizajn je zjednodušený vodorovným nosníkom.

Pozri tiež - Správne nastavenie klimatizácie - typy režimov

Ako zvoliť správnu konzolu pre klimatizáciu

Čo je teda potrebné pre výber správneho držiaka klimatizácie. Na čo musíte venovať pozornosť:

 • či držiak unesie váhu vášho zariadenia plus ďalšiu váhu, ktorá nepresahuje váhu vašej jednotky;
 • počet otvorov na upevnenie konzoly k povrchu budovy.

Nezabudnite tiež na faktor korózie a venujte pozornosť povlaku svojej konzoly. Zvyčajne sú spojovacie prvky pokryté smaltom alebo polymérovým povlakom, čo dáva šancu spojovacím dielom žiť dlhšie. Je tiež vhodné sledovať ich stav a z času na čas im urobiť servis.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať konzolu klimatizácie, ktorá je pre váš systém vhodnejšia. Ak nemáte dostatočné skúsenosti a vedomosti, odporúčame vám vyhľadať pomoc od špecialistov.

Pozri tiež:

7215 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy