Domov Inštalácia / Konfigurácia Veľké domáce spotrebiče Pripojíme práčku bez tečúcej vody vlastnými rukami

Pripojíme práčku bez tečúcej vody vlastnými rukami

Nikto nebude poprieť, že na dobré veci sa dá zvyknúť dosť ľahko a rýchlo. Automatizácia procesu prania uvoľnila ľuďom veľa voľného času a umožňuje vám tento proces vylepšiť. Existuje však jedna dôležitá vec, ale nebudete môcť používať automatický stroj na miestach bez centralizovaného zásobovania vodou. Môžete mať otázku, ako pripojiť práčku bez tečúcej vody, pokúsime sa na to odpovedať v tomto článku, pretože určite mnohí trávia svoju vzácnu dovolenku ďaleko od mestského zhonu.

Hovorme o prevádzke práčky

ako pripojiť práčku bez tečúcej vody

V moderných zariadeniach sú takmer všetky operácie automatizované a riadené softvérom zabudovaným do nich. Všetko, čo musíte urobiť, je vložiť špinavé prádlo do práčky, pridať prášok a kondicionér, zvoliť požadovaný program a stlačiť tlačidlo „Štart“. Potom jednotka sama začne zhromažďovať potrebné množstvo vody, primieša do nej prášok a z bunkra, v ktorom je umiestnená, ohrieva vodu a umýva veci bez vašej priamej účasti.

Proces oplachovania je rovnaký ako proces prania. Klimatizácia je navyše odobratá z nádoby, aj keď sa bez nej zaobídete. Špinavá voda je odvádzaná systémom pomocou špeciálneho čerpadla do kanalizácie.

Všetko znie dobre, ale spoločnosti zaoberajúce sa výrobou týchto jednotiek nemysleli na to, že nie všade v našej obrovskej domovine existuje prepojenie na centralizovaný systém zásobovania vodou. Problém je v tom, že počas spustenia umývacieho procesu riadiaca jednotka vyšle príkaz na otvorenie elektromagnetického vstupného ventilu, ktorým voda pod tlakom vstupuje do umývacej komory. Pri nedostatku vody veľa modelov práčok dá chybu a jednoducho sa nebude umývať.

Z toho vyplýva záver: práčka bez pripojenia k prívodu vody jednoducho nebude vykonávať svoje funkcie. Našťastie sa tento problém dá vyriešiť pomocou ďalších zariadení, ktoré dokážu zabezpečiť fungovanie jednotky. Existuje niekoľko spôsobov, ako pripojiť práčku bez tečúcej vody.

Dôležité:

Mechanické modely práčok po pripojení bez tečúcej vody fungujú oveľa lepšie ako modely so zložitejším automatizovaným ovládaním.

Pozri tiež - Sifón práčky - inštalácia a pripojenie

Zvážte možnosti pripojenia

Ako sa správne pripojiť?

Ako už bolo spomenuté vyššie, povieme vám, ako pripojiť práčku k automatickému stroju pri absencii tečúcej vody. Výber spôsobu pripojenia je na vás, uvedieme iba ich zoznam.

  • Prvou metódou je „ručné“ dodávanie vody do zásobníkov prášku. Táto metóda nijako nepoškodí váš stroj, ale jeho použitie nie je dostatočne pohodlné. Po dokončení každého cyklu budete musieť operáciu opakovať pomocou kanvice na polievanie alebo hadice, čím získate poloautomatický stroj.
  • Vyššie uvedenú metódu môžete inovovať a plne automatizovať inštaláciou nádrží na kopci. Na vytvorenie potrebného tlaku však budete musieť nádobu umiestniť do výšky asi 10 metrov.

Rada:

Môžete urobiť nasledovné. Namontujte nádrž trochu vyššie ako podložku, vložte do nej ventil a nasmerujte z neho hadicu priamo do práškovej komory. Počas prania však budete musieť byť nablízku a pravidelne otvárať alebo zatvárať západku, v závislosti od náplne práčky.

  • Ak máte čerpaciu stanicu, potom všetky otázky týkajúce sa ako pripojiť práčku bez tečúcej vody zmizne okamžite. Aj malá a výkonná jednotka je schopná zabezpečiť potrebný tlak na práčku. Jedinou nevýhodou, ktorú tento systém má, je cena zariadenia, jeho trhová hodnota začína od päťtisíc rubľov, bez ohľadu na ďalšie periférie, ako sú filtre alebo armatúry.

Prečerpávacia stanica je vo vidieckych oblastiach nenahraditeľným predmetom domácnosti. V lete poskytuje táto jednotka kvalitné zalievanie záhrady a dodávku vody do domu.

Inštalácia medziľahlého čerpadla

Inštalácia medziľahlého čerpadla

Predtým ako pripojte práčku bez tečúcej vody, budete si musieť pripraviť niekoľko vecí. Prvým bude nádoba na tekutinu. Najlepšie riešenie, ktoré obľubujú všetci obyvatelia leta, je inštalácia dvesto litrového suda v blízkosti práčky. Jednotky s ekonomickými umývacími systémami si vystačia so sto litrovým sudom, ale dodávka vody nebude nikdy nadbytočná.

Druhou dôležitou vecou, ​​ktorú budete potrebovať, je malé vodné čerpadlo. Ak tomuto druhu techniky nerozumiete, odporúčame vám kontaktovať špecializovanú predajňu tohto zariadenia, ktorá vám poradí, ktoré čerpadlo je lepšie kúpiť, a pomôže vám s výberom odtokového čerpadla. Odporúča sa zakúpiť čerpadlo od rovnakej značky ako váš stroj.

Dôležité:

Stojí za zmienku, že mnohí odborníci odporúčajú používať bežné akváriové čerpadlá. Ich cena je oveľa nižšia ako cena vyššie uvedených jednotiek a budete musieť hadicu naviesť priamo do práškovej komory.

Aby nedošlo k preťaženiu systému jednotky, odporúča sa guľový ventil rezať výhradne na dne hlavne. Práve od neho pôjde hadica k vstupu práčky.

Počas toho budete musieť pripojiť čerpadlo k zdroju napájania, aby sa aktivovalo iba v prípade potreby. Elektromagnetický ventil pracuje na bežnej sieti - 220 V a pokiaľ nie je v prevádzke, zostáva zatvorený. Ak ho chcete otvoriť, musíte na cievku priviesť napätie. Aby ste to otočili, budete musieť pozdĺžne demontovať horný kryt práčky pripojením čerpadla k vstupnému elektromagnetickému ventilu.

Môžete to urobiť priamo na termináli samotného ventilu. Alebo nájdite, kde je položený kábel, a pripojte ventil spolu s čerpadlom na svorkovnici, najčastejšie je to umiestnené v spodnej časti jednotky, je to možné pomocou klieští.

Po vykonaní všetkých operácií získate absolútne funkčnú práčku, ktorá nevyžaduje pripojenie k prívodu vody.

Výkon

V tomto článku sme sa pozreli na spôsoby pripojenia práčky bez tečúcej vody a vysvetlili sme vám ich. Najekonomickejšia metóda bude od vás vyžadovať asi tisíc rubľov, najdrahšia vás bude stáť asi sedem. Po vykonaní týchto operácií bude váš prístroj schopný uľahčiť vám život viackrát.

Pozri tiež:

5853 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy