Domov Inštalácia / Konfigurácia Veľké domáce spotrebiče Ako správne inštalovať chladničku

Ako správne inštalovať chladničku

Ako správne inštalovať chladničkuPri nákupe drahých domácich spotrebičov nesmiete zabúdať, že by mal vydržať viac ako jeden deň. To, ako správne nainštalovať chladničku, závisí nielen od pohodlia jej použitia, ale aj od dlhodobej spoľahlivej prevádzky.

Pred zakúpením chladničky je potrebné poznamenať, že ide o pomerne veľkú jednotku. Nie je určený na časté pohyby. Predtým ako nainštalovať chladničku, musíte si určiť miesto, kde bude neustále.

 

Výber miesta

Najčastejšie je chladnička umiestnená v kuchyni. Toto pravidlo je voliteľné. Je založená na pohodlí mať jedlo po ruke pri varení.

Hlavná vec je, že chladnička by nemala byť umiestnená v blízkosti vykurovacích zariadení alebo na teplých miestach a nemala by byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Odborníci odporúčajú umiestniť chladničku najmenej 5 - 10 centimetrov od spotrebičov vydávajúcich teplo. Ak stále musíte inštalovať v blízkosti kachlí, musíte zabezpečiť ochranu pred infračervenými lúčmi. Ako clona môže slúžiť fóliová fólia. Odborníci tiež neodporúčajú umiestňovať chladničku blízko steny. Chladnička by mala byť najmenej 5 cm od steny, aby studený vzduch voľne prúdil do kompresora.

Je žiaduce, aby miestnosť zodpovedajúca umiestneniu chladničky zodpovedala jej veľkosti. Moderné chladiace zariadenia sú pomerne veľké. Pred zakúpením tohto zariadenia sa zmerajú dvere a voľný priestor, kde bude nainštalovaná chladnička.

Výber miesta pre inštaláciu chladničky

Podlaha pod chladničkou musí byť rovná a pevná. Špeciálnou požiadavkou je protišmykový povrch. Aj pri vysokej hmotnosti a nízkych vibráciách sa bude chladnička pohybovať na hladkom a klzkom povrchu. Ak sa vyskytnú nejaké nezrovnalosti, odstránia sa umiestnením gumeného alebo plastového listu.

Pred inštaláciou zaistite voľný prístup na prednú stranu. Dvere chladničky by sa mali voľne otvárať a zatvárať bez toho, aby ste sa niečoho držali. Zároveň by v otvorenom stave nemali zasahovať do pohybu osoby po miestnosti. Dvere väčšiny chladničiek majú spojovacie prvky, ktoré vám umožňujú meniť smer otvárania v závislosti od potreby.

Pozri tiež:

Elektrikár

Chladnička je umiestnená v blízkosti zdroja energie. Zásuvka je ľahko prístupná pre prípad núdzového výpadku prúdu. Najlepším riešením je samostatná zásuvka, ktorá má uzemnenú svorku. Je tiež potrebné mať na pamäti, že veľké a náhle výkyvy napätia sú pre kompresor a elektroniku nebezpečné. To platí predovšetkým pre zahraničné modely. Ak spozorujete časté zmeny napätia, je vhodné postarať sa o stabilizátor.

Nainštalujte a pripojte chladničku

Akcie po doručení

Po dodaní chladničky do miestnosti musíte produkt pred prvým zapnutím starostlivo skontrolovať. Skontrolujte mechanické poškodenie. Neťahajte jednotku sami. Prudké otrasy a nárazy môžu spôsobiť predčasné zlyhanie celého produktu.

Dôležité:

Ak bolo zariadenie v chladných podmienkach, čo je typické pre doručenie v zime, musí stáť v teplej miestnosti asi pol hodiny. Vyrovná sa tým teplota a zabráni sa kondenzácii, ktorá môže ovplyvniť činnosť elektroniky.

Chladnička je zvyčajne umiestnená blízko steny. Ak medzi zadnou stranou produktu a stenou nezostane žiadny priestor, jednotka nedostane požadované chladenie vzduchom. Medzera je vytvorená najmenej päť centimetrov.

Pozri tiež - Vlastnosti nastavenia termostatu v rôznych modeloch chladničiek

Po umiestnení jednotky na pripravené miesto ju treba postaviť. Nemusíte sa uchýliť k úrovni. Stačí, aby chladnička stála priamo na oku. Priznajme mierne naklonenie na zadnú stranu, umožníme samostatne zatváranie dverí, aj keď to užívateľ zabudne urobiť.

Potom sa vykoná prvé zapnutie chladničky, ktoré sa vykonáva pri voľnobežných otáčkach, to znamená s prázdnou komorou.

Pozri tiež:

19982 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy