Domov Inštalácia / Konfigurácia Veľké domáce spotrebiče Ako si sami nainštalujete televízor na stenu

Ako si sami nainštalujete televízor na stenu

Inštalácia televízora na stenu vlastnými rukami doma je dosť jednoduchá úloha a nezaberie vám veľa času. Táto operácia inštalácie však vyžaduje určité štandardné zručnosti, v najhoršom prípade sa celá vaša štruktúra nebude prehýbať veľmi dlho.

V tomto článku vám povieme, ako správne nainštalovať televízne držiaky, označiť odporúčanú vzdialenosť od podlahy a ďalšie drobnosti súvisiace s týmto problémom.

Aké sú výhody a nevýhody montáže televízora na stenu

Aké sú výhody a nevýhody montáže televízora na stenu

Dnes sa takmer všetci moderní výrobcovia snažia vyrábať svoje výrobky čo najtenšie a znižujú využitie materiálnych zdrojov. Vďaka tomu dokázali dosiahnuť kompaktnejšie zariadenie. Navyše sa rovina obrazovky môže stať súčasťou interiéru miestnosti a zdobiť stenu, pretože teraz existuje veľa druhov dizajnu kombinovaných s televízorom.

Teraz prejdime k nevýhodám montáže televízora na stenu:

 • v prípade zlého upevnenia držiakov môže televízor spadnúť na podlahu alebo nábytok, čo bude mať za následok absolútnu poruchu vybavenia a následné obrovské náklady na jeho opravu alebo kúpu nového;
 • pri veľkej váhe jednotky a pomerne širokej uhlopriečke obrazovky bude musieť byť inštalácia vykonaná aspoň s partnerom a samotný proces bude potom prácnejší;
 • existujú hmotnostné obmedzenia, zariadenie nemôžete namontovať na sádrokartónové steny, ak hmotnosť televízora a držiakov spolu presahuje 30 kilogramov. Tiež ho nemôžete zavesiť nad vykurovacie systémy, aby sa zariadenie počas prevádzky neprehrievalo.

Tento spôsob inštalácie na stenu sa rozšíril a je populárny dodnes. Ak budete postupovať podľa všetkých inštalačných pravidiel, táto metóda vám v budúcnosti neprinesie problémy.

Pozri tiež - Čo môžete čistiť na obrazovke LCD TV

Pokyny na montáž na stenu

Pokyny na montáž na stenu

Všetky akcie sme rozdelili do jednotlivých krokov a inštalácia televízora na stenu vyzerá takto:

 1. Prvým krokom je výber výšky televíznej inštalácie, na ktorú bude visieť. Existuje určitá norma pre montážnu výšku televízora na stenu, ktorá bola špeciálne odvodená, pomocou lekárskeho výskumu sa tento údaj pohybuje od 0,7 do 1 metra od spodnej hrany. Väčšinu majiteľov televízorov však odpudzujú pohodlné podmienky na sledovanie a ich vlastné preferencie. Ale pokiaľ ide o kuchyňu, v tomto prípade sa inštalácia vykonáva pod stropom, pretože počas práce budete venovať malú pozornosť obrazom, bude pre vás dôležitý zvuk.
 2. V ďalšom kroku budete potrebovať niekoľko vecí, a to ceruzku, zvinovací meter a úroveň budovy. Teraz musíte použiť označenia. Aplikujeme ho podľa vzdialenosti od podlahy a vzdialenosti, ktorá by mala byť medzi dvoma zátvorkami, zvyčajne sa táto veľkosť vyberá podľa úchytov na zadnej strane televízora.Nezabudnite skontrolovať vodorovnú úroveň medzi otvormi a ubezpečte sa, že sú presne vyrovnané. Inak by vaše nainštalované konzoly mohli spôsobiť pád jednotky v dôsledku skosenia.
 3. Iba potom, čo ste sa ubezpečili, že všetky značky sú na rovnakej úrovni, môžete vziať vŕtačku alebo príklepovú vŕtačku a vyvŕtať otvory. Pri vykonávaní týchto prác buďte opatrní, môžete zapojiť vedenie, ktoré je uložené v stene. V niektorých prípadoch môžete uviaznuť vo výstuži, ktorú nie je možné vyvŕtať.
 4. Potom do otvorov zatĺkajte hmoždinky a nainštalujte držiaky pozdĺž cesty a dotiahnite skrutky. Nezabudnite na svoj materiál steny, ak je to železobetón, potom nebudete mať problémy s inštaláciou. Ak je však vaša stena postavená zo sadrokartónu, potom je lepšie najskôr premyslieť trikrát - a to, či stena unesie váhu celej tejto konštrukcie. Ak je to tak, spôsob inštalácie sa mierne zmení.
 5. Po dokončení inštalácie televízneho držiaka zostáva len pripraviť samotný televízor. Inštaláciu vykonajte opatrne a nakoniec dotiahnite skrutkové spoje.
 6. Všetko, čo musíte urobiť, je pripojiť televízor k sieti a ďalším zariadeniam. Je však lepšie skryť všetky vodiče do plastového kanála, aby vodiče nielen neviseli, a nepokazili tak celý obraz.

To je vlastne celý návod, ako inštalovať televízor na stenu vlastnými rukami, bez toho, aby ste sa uchýlili k pomoci špecialistov. Ak si však nie ste istí svojimi schopnosťami, najlepším riešením by bolo nainštalovať zariadenie spolu so špecialistami, ktorí vedia, ako všetko správne nainštalovať.

Užitočné tipy

Aby váš televízor fungoval dlho a nezrútil sa z držiakov, mali by ste vziať do úvahy niektoré z jeho parametrov:

 • pri nákupe držiakov sa u predajcu produktu obráťte na to, na akú uhlopriečku obrazovky sú určené a koľko vybavenia vydržia;
 • nezabudnite, že konzoly pevného typu sú oveľa spoľahlivejšie, ale majú menšiu funkčnosť ako otočné konzoly, čo môže zase ovplyvniť komfort sledovania;
 • ak sa chystáte inštalovať televízor na stenu v sadrokartónovom zaťažení, potom dbajte na to, aby tam pokojne cirkuloval vzduch a zariadenie nebude mať problémy s prehriatím, čo bude mať nepríjemné následky, ak sa o to nestaráte vopred;
 • neinštalujte televízor pod žiadne vykurovacie telesá ani iné zariadenia, ktoré vyžarujú teplo, pretože by to mohlo následne nepriaznivo ovplyvniť činnosť zariadenia;
 • v prípade nákupu konzol otočného typu sa pred skrytím vodičov pod krabicou uistite, že dĺžka drôtov, ktoré budú mimo krytu, bude dostatočná na to, aby otočila televízor v oboch smeroch.

Pozri tiež:

7224 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy