Domov Inštalácia / Konfigurácia Malé domáce spotrebiče Ako zavesiť konzolu na stenu mikrovlnnej rúry

Ako zavesiť konzolu na stenu mikrovlnnej rúry

Mikrovlnná rúra je nepochybne jednou z najužitočnejších vecí vo vašej kuchyni, pretože výrazne zjednodušuje život, ale zaberá veľa miesta, čo nie je príliš výhodné, najmä v malých kuchyniach. V tomto článku sa bude diskutovať o tom, ako zavesiť mikrovlnnú rúru na stenu, čo k tomu potrebujete a čo potrebujete vedieť.

Výber spojovacích prostriedkov a ich parametre

Výber spojovacích prostriedkov a ich parametre

Na pripevnenie mikrovlnnej rúry na stenu existuje pomerne široká škála úchytov, a preto je potrebné ich správne zvoliť, berúc do úvahy niektoré parametre:

 • jednotková hmotnosť - samotná rúra váži v priemere viac ako 8 kilogramov, avšak pri jedle a iných veciach, ktoré chcete nainštalovať na poličku, sa hmotnosť môže zvýšiť až na 15 - 20 kilogramov;
 • rozmery zariadenia - ako viete, všetky pece sa líšia veľkosťou, skôr ako pôjdete kúpiť konzoly, musíte merať jednotku;
 • vaše preferencie a túžby - určte typ stojan alebo držiak, keďže je len na vás, či ho použijete, vyberte si teda dobre, aby ste to neskôr neľutovali.

Pozri tiež:

Potrebné nástroje a spotrebný materiál

Počas inštalácie mikrovlnných držiakov na stenu budete potrebovať nasledujúce veci:

 • špeciálne konzoly alebo držiaky na poličku pre mikrovlnnú rúru, všetko závisí od vašich preferencií;
 • vŕtačka;
 • spojovacie prvky a skrutky;
 • univerzálny skrutkovač alebo kľúč. Podľa toho, ktoré skrutky alebo skrutky je potrebné dotiahnuť.

Pozri tiež - Môžem dať mikrovlnku na chladničku?

Inštalačné pokyny

Inštalačné pokyny

Pokiaľ ide o miesto inštalácie, jedná sa o kvalitu a materiál steny, je prísne zakázané vešať mikrovlnné rúry na steny sadrokartónu, na falošné steny a na dokončovacie panely, pretože by to mohlo skončiť zle. Kvôli veľkej hmotnosti môžu nestabilné spojovacie prvky vypadnúť, alebo samotná podpera nevydrží a začne sa zrútiť.

Prejdime teraz k krok za krokom:

 1. Najskôr je potrebné zvoliť uchytenie na stenu podľa vyššie uvedených parametrov. Držiak mikrovlnnej rúry predávané špeciálne pre tieto zariadenia, nie je potrebné vymýšľať a kupovať televízne držiaky alebo iné typy držiakov.
 2. Po zakúpení všetkého potrebného sa musíte rozhodnúť pre miesto. Umiestnite zariadenie tak, aby vám bolo pohodlnejšie ho používať. Musíte ho však tiež zložiť z umývadla a sporáka, aby ste jednotku nezmáčali a nezahrievali, pretože to môže mať vplyv na jej výkon.
 3. Pred namontovaním držiaka mikrovlnnej rúry vlastnými rukami na stenu zmerajte šírku prístroja a pripevnite ich na stenu, aby ste zhruba vedeli, ako pripevniť držiaky alebo poličku na mikrovlnnú rúru.
 4. Teraz začnite vŕtať otvory, potom do nich namontujte špeciálne chopiky a dotiahnite v nich skrutky. Počet otvorov na uchytenie je vždy iný, ale ich minimum začína od značky 4 a vyššie, všetko závisí od zvolenej mikrovlnnej konzoly.

Najdôležitejšie počas inštalácie je, aby držiak na stenu mal byť na rovnakej úrovni, aby sa mikrovlnná polica nepokrčila, pretože to môže nepriaznivo ovplyvniť výkon jednotky. Môže to tiež ovplyvniť jedlo vo vnútri, napríklad pri ohrievaní tekutého riadu sa môže rozliať a rozložiť po tanieri ďalej, čo nebude veľmi príjemné.

Ďalej bude napísaných niekoľko odporúčaní a tipov, ktoré vám môžu v budúcnosti pomôcť.

Informácie a rady

Väčšina výrobcov dnes, spolu s mikrovlnnou rúrou, poskytuje špeciálny spojovací materiál pre mikrovlnnú rúru určený pre konkrétny model - bolo to dobré riešenie, a čo je najdôležitejšie, je to celkom pohodlné. Ak si sami chcete také veci kúpiť, vyberte ich tak, aby odolali váhe vašej mikrovlnnej rúry.

Pri kúpe starostlivo skontrolujte akýkoľvek výrobok bez ohľadu na výrobcu, či nemá známky rôznych chýb - praskliny, priehlbiny, štrukturálne deformácie, porušenie laku, aby ste mohli osobne skontrolovať kvalitu jeho výroby.

Ak sa chystáte pripraviť mikrovlnné držiaky v rohu na stene, potrebujete špeciálnu poličku, ktorá sa tvarovo hodí a unesie váhu mikrovlnnej rúry. Rovnako ako v bežných zátvorkách, aj vaše zariadenie by malo byť vyrovnané, preto pri montáži používajte vodorovnú úroveň.

Možno to sú všetky tipy, ktoré by sme vám chceli v tomto článku povedať, hovorili sme aj o tom, ako zavesiť mikrovlnnú rúru na stenu.

Pozri tiež:

4564 0

Pridať komentár

Ako si vybrať

Recenzie

Opravy